Sa oled siin

Eesti ja Jaapani kaitseministri kohtumisel Tokyos arutati Venemaa ja küberohtude teemadel

21. September 2018 - 11:59

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Tokyos Jaapani kaitseministri Itsunori Onoderaga, et arutada kahepoolse kaitsekoostöö ning rahvusvahelise julgeolekuga seotud küsimusi. Tegu oli Eesti kaitseministri esimese visiidiga Jaapanisse.

„Eestil on Jaapaniga ühised väärtused ja sarnane arusaam täna maailmas valitsevatest julgeolekuohtudest. Sõjalised arengud Venemaal puudutavad nii Eestit kui Jaapanit - me võime asuda geograafiliselt eri piirkondades, kuid Venemaalt tulenevad julgeolekuohud on paljuski sarnased,“ ütles kaitseminister Luik. „Meie riigid jälgivad murelikult Venemaa hoogsat sõjalist võimearendust ja massiivseid õppusi nagu oli seda hiljuti toimunud suurõppus Vostok. Lisaks aitab Jaapani ekspertiis meil paremini mõista Korea poolsaare arenguid.“

Visiidi raames kohtus Luik eile Jaapani kaitseväe side- ja infosüsteemide direktori kontradmiral Akira Ichidaga. Ministrile esitleti ka Jaapani kaitseväe küberharjutusvälja ning demonstreeriti selle võimalusi.

"Jaapanil on väga muljetavaldav kompetents infotehnoloogia ja kübervaldkonnas. Eesti ja Jaapan otsustasid tugevdada küberkaitse alast koostööd, näiteks õppuste ja taristu kasutamise kaudu,“ ütles Luik pärast kohtumist.

Kaitseminister Luik kohtus ka parlamendi riigikaitsekomisjoni esimehe Minoru Teradaga ja osales Jaapani rahvusliku kaitseuuringute keskuse korraldatud ümarlaual, kus aruteludes ekspertidega keskenduti peamiselt küberkaitsele ja Venemaalt lähtuvatele ohtudele.

Eestil on Jaapaniga tihe küberkaitsealane dialoog ning Jaapan on liitumas Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega. Jaapani kaitseminister Itsunori Onodera külastas Eestit selle aasta mais; visiidi käigus sai ta ülevaate suurõppusest Siil ning tutvus Ämari baasiga.

Jaapan on üks olulisemaid NATO partnerriike, sellel suvel osalesid Jaapani mereväe laevad koos NATO laevadega Läänemerel läbi viidud õppusel.

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2019|Kaitseministeerium

Õppused Läänemerel näitavad liitlaste pühendumust

Liitlased viivad sel suvel Läänemerel läbi suuremahulised õppused, Ameerika Ühendriikide juhtimisel iga-aastase Balti regiooni rahvusvahelise õppuse BALTOPS ning Ühendkuningriigi eestvedamisel siirmisõppuse Baltic Protector.

31.05.2019|Kaitseministeerium

Kaitseinvesteeringute keskuse järgmine direktor on Kusti Salm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse järgmiseks direktoriks ministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salmi.

Kusti Salm asub ametisse 23. juulil, mil lõpeb praeguse direktori kolonel Rauno Sirgi kolmeaastane ametiaeg. Kolonel Sirk jätkab rotatsiooni korras teenistust kaitseväes.