Sa oled siin

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

7. Veebruar 2018 - 15:49

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.

Praegune ümberpaigutamine on osa laiemast Vene Föderatsiooni plaanitud tegevusest, mille raames moderniseeritakse ja eelisarendatakse sõjatehnikat Vene Föderatsiooni läänesuunal. Ka möödunud aastatel on Iskander raketisüsteemi liigutatud õppuste raames, ka Kaliningradi, ning hiljem sealt ära viidud.
Seetõttu ei ole Iskander raketisüsteemi liigutamine üllatuslik. 

Eesti regioonis ei ole täheldatud üldist julgeolekuolukorra pingestumist või ebatavalist sõjalist aktiivsust. Otsest ja vahetut sõjalist ohtu Eestile praegu ei ole.

Veel uudiseid samal teemal

16.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kaitseminister Jüri Luik andis täna kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“

12.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseminister Luik: Siil 2018 andis kinnituse turvavõrgu tugevusest

Kaitseminister Jüri Luik külastas täna suurõppuse Siil 2018 juhtstaapi ning jälgis helikopterilt õppuse lõpulahingu kulgu.

Kaitseminister Luik sai Võrumaal asunud Siil 2018 juhtimispunktis Kaitseväe Peastaabi ülemalt kindralmajor Martin Heremilt ülevaate õppuse läbiviimisest ning olulisematest tegevustest.