Sa oled siin

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

7. Veebruar 2018 - 15:49

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.

Praegune ümberpaigutamine on osa laiemast Vene Föderatsiooni plaanitud tegevusest, mille raames moderniseeritakse ja eelisarendatakse sõjatehnikat Vene Föderatsiooni läänesuunal. Ka möödunud aastatel on Iskander raketisüsteemi liigutatud õppuste raames, ka Kaliningradi, ning hiljem sealt ära viidud.
Seetõttu ei ole Iskander raketisüsteemi liigutamine üllatuslik. 

Eesti regioonis ei ole täheldatud üldist julgeolekuolukorra pingestumist või ebatavalist sõjalist aktiivsust. Otsest ja vahetut sõjalist ohtu Eestile praegu ei ole.

Veel uudiseid samal teemal

26.07.2018|Kaitseministeerium

„Vabaduse värvid“ kutsub üles jagama Eesti lipuvärvides jäädvustusi

„Vabaduse värvid“ kutsub üles jagama Eesti lipuvärvides jäädvustusi

Sel nädalal käivitus sotsiaalmeediakampaania „Vabaduse värvid“, mis kutsub juubeliaastal üles jäädvustama rahvusvärvides fotosid, mis sümboliseerivad vabadust. Postitatud fotodest moodustub virtuaalne sini-must-valge lipp.

25.06.2018|Kaitseministeerium

Eesti liitus Euroopa kaitsevalmiduse algatusega

Kaitseminister Jüri Luik osales täna Luksemburgis Euroopa Liidu kaitse- ja välisministrite kohtumisel, kus allkirjastas Prantsusmaa ellu kutsutud Euroopa kaitsevalmiduse algatuse ühiste kavatsuste protokolli.