Sa oled siin

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

7. Veebruar 2018 - 15:49

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.

Praegune ümberpaigutamine on osa laiemast Vene Föderatsiooni plaanitud tegevusest, mille raames moderniseeritakse ja eelisarendatakse sõjatehnikat Vene Föderatsiooni läänesuunal. Ka möödunud aastatel on Iskander raketisüsteemi liigutatud õppuste raames, ka Kaliningradi, ning hiljem sealt ära viidud.
Seetõttu ei ole Iskander raketisüsteemi liigutamine üllatuslik. 

Eesti regioonis ei ole täheldatud üldist julgeolekuolukorra pingestumist või ebatavalist sõjalist aktiivsust. Otsest ja vahetut sõjalist ohtu Eestile praegu ei ole.

Veel uudiseid samal teemal

12.11.2018|Kaitseministeerium

Kaitseväe Peastaabi ülemaks saab kolonel Veiko-Vello Palm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas täna oma käskkirjaga kaitseväe peastaabi ülemaks alates 5. detsembrist kolonel Veiko-Vello Palmi.

19.10.2018|Kaitseministeerium

Luik: tuleb aru saada, mis tegurid kujundavad meie julgeolekukeskkonda

Kaitseminister Jüri Luik rõhutas oma sõnavõtus 39. Kõrgemate Riigikaitsekursuste lõpetamisel, et Eesti riigikaitsemudel eeldab kodanikelt teadlikkust ning riigilt olukorrateadlikkust.