Sa oled siin

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

7. Veebruar 2018 - 15:49

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.

Praegune ümberpaigutamine on osa laiemast Vene Föderatsiooni plaanitud tegevusest, mille raames moderniseeritakse ja eelisarendatakse sõjatehnikat Vene Föderatsiooni läänesuunal. Ka möödunud aastatel on Iskander raketisüsteemi liigutatud õppuste raames, ka Kaliningradi, ning hiljem sealt ära viidud.
Seetõttu ei ole Iskander raketisüsteemi liigutamine üllatuslik. 

Eesti regioonis ei ole täheldatud üldist julgeolekuolukorra pingestumist või ebatavalist sõjalist aktiivsust. Otsest ja vahetut sõjalist ohtu Eestile praegu ei ole.

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2019|Kaitseministeerium

Kaitseminister tänas vabatahtlikke riigikaitsesse panustajaid

Kaitseministeeriumi tänu pälvisid sel aastal eelkõige noorte riigikaitselisele haridusele pühendunud vabatahtlikud, nii riigikaitseõpetajad kui ka Kaitseliidu ja selle noorteorganisatsioonide instruktorid.

19.02.2019|Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi teenetemärgid ja ministri tänukirjad

Kaitseministeeriumi III klassi teeneterist

Marek Nisuma - pikaajalise pühendunud tegevuse eest riigikaitseõpetajana, elanikkonnakaitse valdkonna koolitajana ning aktiivse kaitseliitlasena

 


Kaitseministeeriumi kuldrinnamärk