Sa oled siin

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

7. Veebruar 2018 - 15:49

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.

Praegune ümberpaigutamine on osa laiemast Vene Föderatsiooni plaanitud tegevusest, mille raames moderniseeritakse ja eelisarendatakse sõjatehnikat Vene Föderatsiooni läänesuunal. Ka möödunud aastatel on Iskander raketisüsteemi liigutatud õppuste raames, ka Kaliningradi, ning hiljem sealt ära viidud.
Seetõttu ei ole Iskander raketisüsteemi liigutamine üllatuslik. 

Eesti regioonis ei ole täheldatud üldist julgeolekuolukorra pingestumist või ebatavalist sõjalist aktiivsust. Otsest ja vahetut sõjalist ohtu Eestile praegu ei ole.

Veel uudiseid samal teemal

08.02.2018|Kaitseministeerium

Vseviov Pentagonis: USA juhtroll NATOs kindlustab kohalolekut ja reageerimisvõimet

Ameerika Ühendriikides visiiti jätkav kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kohtus Pentagonis USA asekaitseministriga poliitika küsimustes John Roodi ja maaväeministri dr. Mark T. Esperiga.

Kohtumisel John Roodiga arutas kantsler transatlantiliste suhete hetkeseisu ja järgmisi samme NATO kollektiivkaitse tugevdamiseks.

24.01.2018|Kaitseministeerium

Asutati Kaitseliidu kaitseministeeriumi rühm

Kaitseministeeriumis töötavad vabatahtlikud moodustasid Kaitseliidu Toompea malevkonna Kaitseministeeriumi rühma.

Rühma põhiülesandeks on kaitseministeeriumi hoone ning sealsete töötajate rahuaegne kaitsmine.