Sa oled siin

Kaitseminister Jüri Luik kohtus Tbilisis Georgia kolleegi Levan Izoriaga

9. Veebruar 2018 - 10:54
Kaitseminister Jüri Luik kohtus Tbilisis Georgia kolleegi Levan Izoriaga.
Kaitseminister Jüri Luik kohtus Tbilisis Georgia kolleegi Levan Izoriaga.

Kaitseministrid rääkisid julgeolekuolukorrast Musta mere regioonis, laialdasest kahepoolsest koostööst küberkaitse valdkonnas ning rahvusvahelistest operatsioonidest ja koostööst NATO partnerluse raamistikus.

Kaitseminister Luik rõhutas kohtumisel Eesti kindlat toetust Georgia territoriaalsele  terviklikkusele ning tunnustas Georgia edusamme kaitsevaldkonna reformide läbiviimisel. Minister lisas, et Eesti toetus Georgia laiapõhjalisele julgeolekusektori reformile jätkub.

Ministrid allkirjastasid kohtumisel 2018. aasta kahepoolse kaitsekoostööplaani.

„Eesti ja Georgia kahepoolne kaitsekoostöö on tihe. Osaleme vastastikku sõjalistel õppustel, Eesti toetab Georgia kaitseväelaste väljaõpet ning järjest tugevam on koostöö küberkaitse valdkonnas,“ ütles kaitseminister Jüri Luik.

Käesoleval aastal osalevad Eesti kaitseväelased rahvusvahelisel õppusel Noble Partner 2018 ning Georgia kaitseväelased õppusel SIIL. 

“Tunnustan Georgiat selle puhul, et riik on tõstnud oma kaitsekulutused 2% -ni SKT-st. See näitab, et Georgia võtab oma riigikaitset väga tõsiselt,” mainis minister Luik.

Kaitseminister Luik külastas ka Georgia küberkaitse bürood.

Varssavi tippkohtumise järel loodud programmi “Substantial NATO-Georgia Package” raames juhib Eesti Georgia võimearenduse tugevdamist küberkaitse valdkonnas.  “Oleme programmi raames pakkunud Georgiale küberväljaõpet ning kaardistanud nende vajadusi,” lausus Jüri Luik.

Põhjala-Balti abiprogrammi raames korraldatakse lähikuudel Georgia ekspertidele tehniline live-fire küberõppus.

Kaitseminister Jüri Luige Georgia visiit jätkub homme, mil ta kohtub peaminister Giorgi Kvirikashviliga ning külastab ajutist kontrolljoont Lõuna-Osseetia lähedal.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee