Sa oled siin

Kaitseminister Luik tänas välisoperatsioonidel osalenud kaitseväelasi

5. Juuni 2018 - 17:20
Kaitseminister Luik tänas välisoperatsioonidel osalenud kaitseväelasi
Kaitseminister Luik tänas välisoperatsioonidel osalenud kaitseväelasi

Kaitseminister Jüri Luik andis täna aset leidnud tseremoonial üle missioonimedalid välisoperatsioonidel osalenud Eesti kaitseväelastele.

„Minu siiras tänu ja sügav lugupidamine teile teie panuse eest meie riigi julgeolekusse,“ ütles kaitseminister Luik.

„Keegi ei suuda öelda kui palju elusid on päästetud tänu teie panusele turvalise ja stabiilse keskkonna loomisel,“ lisas ta.

Luik rõhutas, et operatsioonidel omandatud poliitiline usaldusväärsus ja praktilised kogemused on Eesti riigi kaitseks hindamatu väärtusega.

„Kaitseväelaste panus ja kohusetunne julgeoleku tagamisse maailma eri piirkondades on aidanud Eestil tõestada end liitlaste silmis kindla ja usaldusväärne partnerina,“ märkis Luik.  

Täna osalevad Eestis julgeoleku tagamisel britid, prantslased, taanlased, ameeriklased. „Kõigi nende riikidega seob meid relvavendlus missioonipiirkondades,“ sõnas Luik.

Luik avaldas erilist tänu ka sõdurite lähedastele. „Tean et lähedaste jaoks on olukord olnud tihti keerukamgi kui teie endi jaoks, sest pereliikme missioonile minek muudab kõigi elu,“ lausus Luik.

Kaitseministri sõnul Eesti osalus rahvusvahelistel operatsioonidel jätkub.

Eelmisel nädalal siirdus Afganistani pealinna Kabuli jalaväerühm Estpla-27, et osaleda operatsioonil Resolute Support.

Juuli algusesse planeeritakse jalaväerühma saatmist Malisse osalemaks prantslaste juhitaval operatsioonil Barkhane. Eesti osaleb rahvusvahelistel operatsioonidel alates 1995. aastast.

Praegu panustab Eesti rühmasuuruste üksustega rahuvalvemissiooni UNIFIL Liibanonis ning  NATO juhitavasse väljaõppe- ja nõustamismissiooni Resolute Support Afganistanis.

Vaata fotosid: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58791

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee