Sa oled siin

Kaitseminister tänas Malis teeninud Eesti kaitseväelasi

12. Veebruar 2019 - 12:10
Kaitseminister tänas Malis teeninud Eesti kaitseväelasi
Kaitseminister tänas Malis teeninud Eesti kaitseväelasi

Kaitseminister Jüri Luik tunnustas operatsioonil Barkhane Aafrikas teeninud ligi viitekümmet Eesti kaitseväelast missioonimedaliga.

„Mali on üks kaugemaid paiku, kus meie sõdurid relv käes Eesti huve on kaitsnud. Selle valikuga oleme aga kinnitanud oma kuulumist ühtsesse lääne julgeolekuruumi,“ lausus Luik täna Kaitseministeeriumis peetud tseremoonial.

„Mõne nädala eest külastasin Malit ning Eesti kaitseväelaste professionaalsust, distsiplineeritust ja üldist positiivset hoiakut tunnustasid kõik, kellega visiidi käigus kohtusin,“ ütles Luik. 

Kaitseminister märkis, et Eesti kaitseväelased on välismissioonidel osalenud juba 24 aastat ning sõjalistel missioonidel osalemine on muutunud loomulikuks osaks nende karjäärist.

„Ma olen tänulik kõigile meie kaitseväelastele, kelle tubli teenistusega oleme me suutnud veenda oma sõpru ja liitlasi panustama ka Eesti julgeolekusse,“ sõnas Luik.  

Luige sõnul on Aafrika manner saanud kohaks, kus meie koostööst Prantsusmaaga on kasvanud usalduslik ja teineteist toetav kaitsealane läbisaamine. Prantsusmaa kaitseväelased teenivad ka Eestis Ühendkuningriigi juhitavas NATO lahingugrupis Tapal.

Prantsusmaa terrorismivastase operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks.

Lisaks Eestile toetab operatsiooni Suurbritannia transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.

Mali Vabariigis teenivad Eesti kaitseväelased veel ÜRO rahuvalvemissioonil MINUSMA ning Euroopa Liidu piirkonna stabiliseerimise missioonil EUTM.

Fotod tseremooniast

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee