Sa oled siin

Kaitseminister tänas rahuvalvajaid

12. Juuni 2017 - 16:52

Kaitseminister Margus Tsahkna tänas äsja Liibanonist naasnud rahuvalvajaid teenistuse eest ning andis neile üle missioonimedalid.

Kaitseminister Tsahkna ütles, et meie kaitseväelaste panust ja kohusetunnet märgatakse nii Eestis kui ka meie liitlaste pealinnades.

„Kaitseväelastel on kohustus kaitsta Eesti Vabariigi põhiseaduslikku korda, samuti olete te Eesti kaitse- ja välispoliitika elluviijad. Tänu kaitseväelaste teenistusele saavad Eesti elanikud olla kindlad, et nende julgeolek on tagatud,“ ütles kaitseminister Tsahkna. „Ei ole harvad juhused, kui minu kolleegid teistest riikidest toovad esile Eesti kaitseväelaste silmapaistvat professionaalsust, motiveeritust ja oskust ka võtta asju huumoriga.“

Jalaväerühma ESTPLA-22 kaitseväelased ja staabiohvitserid teenisid kuus kuud Liibanonis ÜRO rahuvalveoperatsioonil UNIFIL Iiri-Soome pataljoni koosseisus.

ESTPLA-22 alustas teenistust Lõuna-Liibanonis möödunud aasta novembri lõpus. Eesti rahuvalvajate ülesandeks oli teostada oma vastutusalas jalgsi- ja motoriseeritud patrulle nii öösel kui päeval, mehitada vaatlusposte ning täita teisi rahuvalvealaseid ülesandeid. Muu hulgas teostas Eesti üksus patrulle ka vahetult Iisraeli ja Liibanoni eraldaval niinimetatud sinisel joonel.

Kokku tegid Eestlased oma rotatsiooni ajal 356 erineva patrulli, millest 40 olid koostöös Liibanoni armeega.

Koju saabunud jalaväerühma Estpla-22 vahetas Liibanonis välja jalaväerühm Estpla-23, mis jätkab samuti teenistust Iiri-Soome pataljoni ühes kompaniis koos Soome kaitseväelastega. Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab rühmasuurune üksus. Kokku panustab UNIFILi praegu 40 riiki.

Galerii medalite andmise tseremooniast

 

Veel uudiseid samal teemal

15.09.2017|Kaitseministeerium

Luik: Rootsi on oluline julgeoleku tagaja meie regioonis

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna visiidil Rootsi kaitseminister Peter Hultqvisti ja kaitseväe ülemjuhataja kindral Micael Bydeniga. Kaitseministrid arutasid kujunenud julgeolekuolukorra üle Läänemere regioonis ja alanud õppuste Zapad ning Aurora teemal.

08.09.2017|Kaitseministeerium

Vseviov: liitlasvägede liigutamise kiirust Euroopa piires tuleb parandada

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov arutas täna USA relvajõudude transpordi väejuhatuse ülema kindral Darren McDew’ga vägede siirmise küsimusi Euroopas.