Sa oled siin

Kaitseminister tänas rahuvalvajaid

12. Juuni 2017 - 16:52

Kaitseminister Margus Tsahkna tänas äsja Liibanonist naasnud rahuvalvajaid teenistuse eest ning andis neile üle missioonimedalid.

Kaitseminister Tsahkna ütles, et meie kaitseväelaste panust ja kohusetunnet märgatakse nii Eestis kui ka meie liitlaste pealinnades.

„Kaitseväelastel on kohustus kaitsta Eesti Vabariigi põhiseaduslikku korda, samuti olete te Eesti kaitse- ja välispoliitika elluviijad. Tänu kaitseväelaste teenistusele saavad Eesti elanikud olla kindlad, et nende julgeolek on tagatud,“ ütles kaitseminister Tsahkna. „Ei ole harvad juhused, kui minu kolleegid teistest riikidest toovad esile Eesti kaitseväelaste silmapaistvat professionaalsust, motiveeritust ja oskust ka võtta asju huumoriga.“

Jalaväerühma ESTPLA-22 kaitseväelased ja staabiohvitserid teenisid kuus kuud Liibanonis ÜRO rahuvalveoperatsioonil UNIFIL Iiri-Soome pataljoni koosseisus.

ESTPLA-22 alustas teenistust Lõuna-Liibanonis möödunud aasta novembri lõpus. Eesti rahuvalvajate ülesandeks oli teostada oma vastutusalas jalgsi- ja motoriseeritud patrulle nii öösel kui päeval, mehitada vaatlusposte ning täita teisi rahuvalvealaseid ülesandeid. Muu hulgas teostas Eesti üksus patrulle ka vahetult Iisraeli ja Liibanoni eraldaval niinimetatud sinisel joonel.

Kokku tegid Eestlased oma rotatsiooni ajal 356 erineva patrulli, millest 40 olid koostöös Liibanoni armeega.

Koju saabunud jalaväerühma Estpla-22 vahetas Liibanonis välja jalaväerühm Estpla-23, mis jätkab samuti teenistust Iiri-Soome pataljoni ühes kompaniis koos Soome kaitseväelastega. Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab rühmasuurune üksus. Kokku panustab UNIFILi praegu 40 riiki.

Galerii medalite andmise tseremooniast

 

Veel uudiseid samal teemal

16.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kaitseminister Jüri Luik andis täna kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“

12.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseminister Luik: Siil 2018 andis kinnituse turvavõrgu tugevusest

Kaitseminister Jüri Luik külastas täna suurõppuse Siil 2018 juhtstaapi ning jälgis helikopterilt õppuse lõpulahingu kulgu.

Kaitseminister Luik sai Võrumaal asunud Siil 2018 juhtimispunktis Kaitseväe Peastaabi ülemalt kindralmajor Martin Heremilt ülevaate õppuse läbiviimisest ning olulisematest tegevustest.