Sa oled siin

Kaitseminister tänas rahuvalvajaid

12. Juuni 2017 - 16:52

Kaitseminister Margus Tsahkna tänas äsja Liibanonist naasnud rahuvalvajaid teenistuse eest ning andis neile üle missioonimedalid.

Kaitseminister Tsahkna ütles, et meie kaitseväelaste panust ja kohusetunnet märgatakse nii Eestis kui ka meie liitlaste pealinnades.

„Kaitseväelastel on kohustus kaitsta Eesti Vabariigi põhiseaduslikku korda, samuti olete te Eesti kaitse- ja välispoliitika elluviijad. Tänu kaitseväelaste teenistusele saavad Eesti elanikud olla kindlad, et nende julgeolek on tagatud,“ ütles kaitseminister Tsahkna. „Ei ole harvad juhused, kui minu kolleegid teistest riikidest toovad esile Eesti kaitseväelaste silmapaistvat professionaalsust, motiveeritust ja oskust ka võtta asju huumoriga.“

Jalaväerühma ESTPLA-22 kaitseväelased ja staabiohvitserid teenisid kuus kuud Liibanonis ÜRO rahuvalveoperatsioonil UNIFIL Iiri-Soome pataljoni koosseisus.

ESTPLA-22 alustas teenistust Lõuna-Liibanonis möödunud aasta novembri lõpus. Eesti rahuvalvajate ülesandeks oli teostada oma vastutusalas jalgsi- ja motoriseeritud patrulle nii öösel kui päeval, mehitada vaatlusposte ning täita teisi rahuvalvealaseid ülesandeid. Muu hulgas teostas Eesti üksus patrulle ka vahetult Iisraeli ja Liibanoni eraldaval niinimetatud sinisel joonel.

Kokku tegid Eestlased oma rotatsiooni ajal 356 erineva patrulli, millest 40 olid koostöös Liibanoni armeega.

Koju saabunud jalaväerühma Estpla-22 vahetas Liibanonis välja jalaväerühm Estpla-23, mis jätkab samuti teenistust Iiri-Soome pataljoni ühes kompaniis koos Soome kaitseväelastega. Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab rühmasuurune üksus. Kokku panustab UNIFILi praegu 40 riiki.

Galerii medalite andmise tseremooniast

 

Veel uudiseid samal teemal

14.03.2018|Kaitseministeerium

Luik Bukarestis: Alliansi heidutuse tugevdamiseks on vaja enam siirmisõppusi

Kaitseminister Jüri Luik osales täna Bukarestis B9 formaadi kaitseministrite kohtumisel, mille eesmärk oli ühtlustada riikide seisukohti juulis toimuva NATO tippkohtumise eel.

Kohtumisel Bukarestis osalesid Rumeenia, Poola, Eesti, Läti, Leedu, Bulgaaria, Tšehhi, Ungari, Slovakkia kaitseministrid, samuti USA ning NATO esindajad vaatlejatena.

10.03.2018|Kaitseministeerium

Luik rääkis RANDis Balti riikide kaitsmisest

Kaitseminister Jüri Luik rääkis Ameerika Ühendriikide mõttekojas RAND Balti riikide sõjalisest kaitsmisest.