Sa oled siin

Kaitseminister tänas vabatahtlikke riigikaitsjaid

6. Jaanuar 2018 - 16:00
Kaitseminister tänas vabatahtlikke riigikaitsjaid
Kaitseminister tänas vabatahtlikke riigikaitsjaid

Kaitseminister Jüri Luik ütles täna Pärnus Kaitseliidu ja Naiskodukaitse parimate tervitustseremoonial, et iga vabatahtlik riigikaitsja on oluline ning ühiskond hindab nende panust kõrgelt.

"Kaitseliit ja Naiskodukaitse on parimad näited sellest, kuidas me riigi tulevik on meie kõigi endi kätes. Tänu teie panusele muutub me riik iga päevaga tugevamaks ja paremaks," lausus Luik.

Minister tänas ka kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjate pereliikmeid, mõistva suhtumise eest sellesse, kui üks või mitu pereliiget aeg-ajalt metsa õppusele läheb.

Luige sõnul peitub Kaitseliidu tugevus vabas tahtes, motiveerituses ja oskustes riiki kaitsta, vabatahtlikkusel on suur jõud ning vastast heidutav toime.

"Meie riik on kaitstud tänu sellele, et igas Eestimaa nurgas on inimesed, kes teavad, kuidas reageerida kriisisituatsioonidele ja hädaolukordadele," sõnas Luik.

Minister rõhutas Kaitseliidu rolli sõjalises riigikaitses ning soovis edu valmistumisel maikuus toimumaks suurõppuseks „Siil 2018“.

Naiskodukaitse tegevusest rõhutas kaitseminister vajadust suurendada naiste kaasamist riigikaitsesse, seda nii sõjaliste kui toetavate ülesannete täitmisel.

Lisaks kaitseminister Jüri Luigele tervitas parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid ka kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Lisainfo:
press[at]kaitseministeerium[dot]ee