Sa oled siin

Kaitseminister Tsahkna kohtus NATO asepeasekretäriga

12. Mai 2017 - 16:12

Täna NATO asepeasekretäri Rose Gottemoelleriga kohtunud kaitseminister Margus Tsahkna sõnul näitab liitlaste üksuse kohalolek Eestis kõigest kümme kuud pärast NATO Varssavi tippkohtumise otsust alliansi võimekust kiiresti reageerida muutunud julgeolekuolukorrale.

„NATO liitlased on teadvustanud julgeolekuolukorra pikaajalist muutust meie regioonis ning allianss on viimastel aastatel teinud tänuväärset tööd heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisel,“ ütles Tsahkna.

Kohtumisel arutleti NATO kohaldumise üle ning räägiti tänasest julgeolekuolukorrast. Asepeasekretär tundis huvi ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise vastu ning soovis selle raames teha Eestiga koostööd NATO-EL koostöö edendamiseks.

Asepeasekretär Gottemoeller külastas täna kaitseväe Tapa linnakut ning kohtus NATO lahingugruppi kuuluvate Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa sõduritega. Samuti sai ta ülevaate käimasolevast õppusest Kevadtorm, millest võtavad osa palju liitlasüksusi.

Gottemoeller tänas Eestit NATO mitmerahvuselise lahingugrupi väga hea vastuvõtu eest ning ütles, et oli väga rahul sõdurite tingimustega ning Kevadtormi õppusega.

Asepeasekretär Gottemoeller võtab ka osa täna algavast Lennart Meri konverentsist.