Sa oled siin

Kaitseminister tunnustas Tapa kaitseväelinnaku sarikapeol ehitajaid

19. Aprill 2017 - 9:00

Kaitseminister Margus Tsahkna ütles  täna Tapa kaitseväelinnaku laienduse sarikapeol, et Eesti suudab vajadusel kiiresti korraldada liitlaste vastuvõttu ning selleks vajalikku ametkondade vahelise koostööd.

„Tapa kaitseväelinnaku väljaarendamine on tunnistuseks, et oleme võimelised kiirelt reageerima ja kindlustama Eestisse saabuvatele liitlasüksustele igakülgse toetuse,“ ütles Tsahkna. Kaitseminister lisas, et valmivad kasarmud ja taristu pakuvad nii Eesti kaitseväelastele kui ka liitlastele kõige moodsamaid teenistus- ja elamistingimusi.

Tsahkna sõnul on linnaku laiendus viimase aastakümne suuremaid kaitsevaldkonna ehitusprojekte, mis on nii mahult kui ka komplitseerituselt võrreldav Ämari lennubaasi ehitusega.

Tapa linnakus on valmimas 16 hoonet, kus on kokku 37 000 ruutmeetrit pinda. Valmivate ehitiste seas on Eesti suurim toitlustuskompleks, kolm kasarmut, kuus hooldus- ja õppehalli, viis varjualust, lisaks teenindavad hooned ja rajatised, näiteks alajaam ja pesula, samuti teed ja platsid.  Kasarmutes on igaühes 300 majutuskohta ning 30 töökohta, söökla on suuteline toitlustama päevas 3200 inimest.

Eesti uutes kasarmud on tänapäevaste lahendustega, kus kogu majutus, õppetöö ja varustus on ühes hoones, nad on säästlikult ehitatud ja majandatavad.  Kasarmutes ja remondihallides on läbi mõeldud lahendused, nüüdisaegsed tehnosüsteemid, võimalus hooldada eri riikide standarditele vastavat tehnikat

Hooned valmivad peamiselt augustis ja septembris, viimane ehitis peab valmis olema oktoobriks.  Lisaks ehitatavatele hoonetele valmib aprillis konteinerlinnak liitlasüksuste tarbeks, kus hakkab paiknema üle 100 staabi-, meditsiini- ja toetuskonteineri. Kokku saab sügisel olema Tapa kaitseväelinnakus  8 kasarmut, neist 3 on kavandatud liitlaste käsutusse.

Sarikapidu on traditsioon, millega tellija näitab ehitajale, et on senise tööga rahul ning ehitaja võib töö lõpule viia. Tapa kaitseväelinnakus korraldatud sarikapidu märkis ehituse jõudmist uude järku. Liitlasi esindas sarikapeol NATO kontingendi ülem, Ühendkuningriigi kolonel Giles Harris, ehitajate poolt võtsid sõna AS Nordecon juhatuse liige Erkki Suurorg ja Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Keit Paal.

Ehitustegevus jätkub 2018. aastal, mil Tapal valmivad veel kaks kasarmut ning toetusrajatised tehnika hoolduseks ja väljaõppeks.
1. jalaväebrigaadi baasiks olev Tapa kaitseväelinnak on tänu arendusele kujunemas kaitseväe soomusmanöövervõime arendamise keskuseks. Tapale on ümber kolimas elukutselistest kaitseväelastest koosnev Scoutspataljon, kelle relvastusse on juba hakatud võtma moodsaid jalaväe lahingumasinaid CV90. Tapal paiknevad ka Eestis asuva NATO pataljoni lahingugrupi üksused. Täiendavate võimete ja üksuste jaoks ongi tarvis rajada taristu, mis vastaks nende vajadustele.

Fotod üritusest

 

Veel uudiseid samal teemal

08.02.2018|Kaitseministeerium

Vseviov Pentagonis: USA juhtroll NATOs kindlustab kohalolekut ja reageerimisvõimet

Ameerika Ühendriikides visiiti jätkav kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kohtus Pentagonis USA asekaitseministriga poliitika küsimustes John Roodi ja maaväeministri dr. Mark T. Esperiga.

Kohtumisel John Roodiga arutas kantsler transatlantiliste suhete hetkeseisu ja järgmisi samme NATO kollektiivkaitse tugevdamiseks.

07.02.2018|Kaitseministeerium

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.