Sa oled siin

Kaitseminister tutvustab Pariisis Eesti kaitsetööstust

11. Juuni 2018 - 16:22
Kaitseminister tutvustab Pariisis Eesti kaitsetööstust
Kaitseminister tutvustab Pariisis Eesti kaitsetööstust

Kaitseminister Jüri Luik tutvustab alates homsest Pariisis aset leidval relvastusmessil Eurosatory Eesti kaitsetööstust ning kohtub kaitsetööstusettevõtete juhtidega.

Luige sõnul aitavad tihedad suhted liitlaste kaitsetööstusega tugevdada meie liitlassuhet laiemalt. „Eesti kaitsetööstus on viimastel aastatel teinud läbi märkimisväärse arengu ning suurem koostöö liitlasriikide vahel annab panuse meie kõigi julgeolekusse ja turvatundesse,“ lisas ta.

“Eesti kaitsetööstus on kiiresti arenenud ja kasvanud, sealhulgas eksporditurgudel,” märkis Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe. “Eurosatory’l ollakse väljas mitmete uute toodetega, sõlmitakse koostöölepinguid teiste riikide kaitsetööstusettevõtetega ning samuti on mitmed Eesti ettevõtted omavahelises koostöös arendanud välja uusi innovatiivseid lahendusi. Olgu selleks näiteks droonide ja piirikaitsetehnoloogiate ühendamine või droonide ja mehitamata maismaasõidukite integratsioon. Ning loomulikult on relvastusmessid ka kohad, kust tekkinud kontaktidest jõutakse ka konkreetsete müügilepinguteni, mis suurendab Eesti eksporti ja annab tööd meie ettevõtetele."

Teisipäeval tutvub kaitseminister Luik Eesti ja Läti kaitsetööstuste väljapanekuga ning kohtub Läti kaitseministri Raimonds Bergmanisega.
Samuti seisavad Luigel ees kohtumised liikursuurtükkide K9 Kõu tootja Hanwha Land Systems ning rahvusvaheliselt tuntud kaitsetööstusettevõtete Saab, Lockheed Martin, Rheinmetall, Raytheon, BAE Systems, MBDA, General Dynamics Land Systems, KMW, Bittium ja Austria kaitsetööstusettevõtete esindajatega.

Eestist osaleb messil kümme Eesti Kaitsetööstuse Liidu ettevõtet: Defendec, Eli, Soleest, Galvi-Linda, Bristol Trust, Toci, Threod Systems, Terramil, Milrem Robotics ja Milectria.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee