Sa oled siin

Liitlaste lahingugrupi ülem sai Kaitseministeeriumi teeneteristi

20. Juuni 2017 - 10:38

Kaitseministeeriumi kantsler andis täna oma ametiaega lõpetavale NATO liitlaste lahingugrupi ülemale kolonelleitnant Mark Wilsonile üle Kaitseministeeriumi III klassi teeneteristi tema märkimisväärse panuse eest NATO liitlaste suurendatud kohaloleku ettevalmistustesse ja rakendamisse.

Kantsler Jonatan Vseviov tänas kolonelleitnant Wilsonit tema pühendumuse eest ning hea töö eest NATO lahingugrupi integreerimisel, öeldes, et lahingugrupi ülem lõi hea aluse NATO lahingugrupi edasisele tegevusele. Vseviovi sõnul on esimene olla on ühtaegu au ja suur väljakutse, sest tuleb kogu tegevus nullist üles ehitada.

Kolonelleitnant Wilson tänas Eestit sooja vastuvõtu eest ning märkis ära väga hea koostöö Eestiga, sh 1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Veiko-Vello Palmiga.

NATO lahingugrupp on kol-ltn Wilsoni juhtimisel edukalt osalenud Eesti suurõppusel Kevadtorm ning USA-juhitud õppusel Saber Strike.

Kolonelleitnant Wilson  on Suurbritannia maaväe laskurrügemendi 5. pataljoni ülem, juhtides tänavu kevadel Eestisse saabunud NATO pataljoni lahingugruppi, mille raamriigiks on Ühendkuningriik. Lisaks osalevad ühendüksuses 2017. aastal Prantsusmaa ja 2018. aastal Taani.

NATO liikmesriigid otsustasid suurendada Alliansi kohalolekut Balti riikides ja Poolas Varssavi tippkohtumisel 2016. aastal.

Kaitseministeeriumi teeneterist asutati Eesti 1998. aasta 24. veebruaril, Eesti Vabariigi 80. aastapäeval, annetamiseks neile, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi kaitsmisel, riigikaitse ülesehitamisel ja kindlustamisel. Teeneterist on kolmeklassiline.

Veel uudiseid samal teemal

25.06.2018|Kaitseministeerium

Eesti liitus Euroopa kaitsevalmiduse algatusega

Kaitseminister Jüri Luik osales täna Luksemburgis Euroopa Liidu kaitse- ja välisministrite kohtumisel, kus allkirjastas Prantsusmaa ellu kutsutud Euroopa kaitsevalmiduse algatuse ühiste kavatsuste protokolli.

30.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumile tutvustati uuringut Balti riikide õhukaitse tugevdamise võimaluste kohta

Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus tutvustas Kaitseministeeriumile uuringut Balti riikide õhukaitsesüsteemi tugevdamise võimaluste kohta.