Sa oled siin

Luik arutas NATO kaitseministritega liitlasüksuste tugevdamist

8. Juuni 2018 - 9:17
Luik arutas NATO kaitseministritega liitlasüksuste tugevdamist
Luik arutas NATO kaitseministritega liitlasüksuste tugevdamist

Kaitseminister Jüri Luik osaleb alates eilsest NATO kaitseministrite kahepäevasel kohtumisel Brüsselis, et arutada eelseisva tippkohtumise teemasid, millest olulisemad on vägede tugevdamine ja liikuvuse tagamine, samuti kaalutakse võimalusi parendada alliansi juhtimisstruktuuri. Täna keskendutakse NATO ja Euroopa Liidu koostööle, samuti kohtub kaitseminister Luik Rootsi kaitseminister Peter Hultqvistiga.

„Eesti jaoks on tähtis, et liikmesriikidel tekiks ühtne arusaam kuidas sõjalise konflikti korral vägesid lisaüksuste ja -varustusega tugevdada,“ ütles Luik, kelle sõnul on NATO-l olemas arvestatav võimekus oma liitlasi toetada, kuid aastatel, kus alliansi fookus on olnud mujal pole suuremahulist vägede liigutamist Euroopas harjutatud.

Eile pärastlõunal arutasid Eesti, Läti ja Taani kaitseministrid võimalusi tõhustada liitlasvägede juhtimisstruktuuri Läänemere piirkonnas. Lisaks osaleb Eesti Saksa ja Prantsuse sõjalise koostöö algatustes.

Kahel päeval kogunevad kaitseministrid Põhja-Atlandi formaadis, kus arutlustes keskendutakse heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisele, NATO sõjalise juhtimisstruktuuri kohandamisele, vägede tugevdamisele, logistikale, merelise hoiaku tugevdamisele ja küberkaitsele. Lisaks tulevad arutlusele käimasolevad operatsioonid ja terrorismivastane võitlus.

Fotod: https://www.nato.int/cps/en/natohq/photos_155255.htm

Videomaterjal teledele: https://www.nato.int/cps/en/natohq/events_155176.htm

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee