Sa oled siin

Luik: Eesti kaitseb eesistujana ka väikeste kaitsetööstusettevõtete huve

25. Juuli 2017 - 16:18

Kaitseminister Jüri Luik kinnitas kohtumisel Euroopa Komisjoni tööstusvoliniku Elżbieta Bieńkowskaga, et Eesti seisab Euroopa Liidu nõukogu eesistujana ka väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete huvide eest.

"Traditsioonilise kaitsetööstuse kõrval peab Euroopa Liit kindlasti toetama ka keskmise suurusega ja väikeseid innovaatilisi ettevõtteid, kellelt tuleb palju värskeid ideid," lausus kaitseminister Luik.

Volinik Bieńkowska nõustus, et Euroopa Kaitsefond peaks saama toetada väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete võimalusi.

Seda peaks toetama Euroopa Kaitsefond, mille pilootprogrammi väljatöötamist juhib Euroopa Nõukogu eesistujana Eesti. Pilootprogrammi kaudu peaks Euroopa Komisjon aastatel 2019-2020 toetama Euroopa kaitsevõime tugevdamist 500 miljoni euroga.

Volinik Bieńkowska avaldas tunnustust Eesti tööle eesistujana kaitse valdkonna edasiviimisel, Luik ja Bieńkowska kinnitasid, et tihedat koostööd eesistuja ja Komisjoni vahel jätkatakse.

Kaitseministril seisavad täna ja homme Brüsselis ees veel kohtumised Euroopa Komisjoni asepresidendi Jyrki Kataineniga, Euroopa Liidu sõjalise komitee ülema kindral Mikhail Kostarakosega, Euroopa Komisjoni sisejulgeolekuvoliniku Julian Kingi ning Euroopa kaitseagentuuri tegevjuhi Jorge Domecq'ga.