Sa oled siin

Luik: kaitsetööstus keskendub tarkadele lahendustele

1. Detsember 2017 - 13:26
Luik: kaitsetööstus keskendub tarkadele lahendustele
Luik: kaitsetööstus keskendub tarkadele lahendustele

Kaitseminister Jüri Luik tunnustas Eesti kaitsetööstuse aastafoorumil peetud kõnes kaitsetööstusettevõtteid.

„Eesti kaitsetööstussektoril on välja kujunenud tugevused IT, side- ja seiresüsteemide, küberkaitse, tarkade lahenduste, mehitamata süsteemide ja sensorite alal,“ loetles minister Luik.

„Soovime eeskuju näidata ja olla ise need, kes näiteks küberkaitse ja elektroonilise sõjapidamise valdkondades uut sünergiat loovad ja innovatiivsete lahenduste tekkeks head keskkonda pakuvad,“ lisas ta ning tõi näite paari kuu eest esimest korda Eesti korraldatud rahvusvahelisest kaitsetööstusnäitusest Electronic Warfare & Cyber Live.

Kaitseministeerium toetab uute tehnoloogiate ja tarkade lahenduste väljatöötamist iga-aastase kaitsetööstuse arendusprojektide konkursi korraldamisega, mis on muutunud ettevõtete seas järjest populaarsemaks.

Käesoleva aasta olulisemate saavutuste hulka kuulub kaitseministri sõnul ka õigusruumi korrastamine selliselt, et eraettevõtted saaksid Eestis sõjarelvi, laske- ja lahingumoona toota, hooldada ja demilitariseerida.

„Ühtlasi seisab Eesti rahvusvaheliselt avatuma kaitseturu eest, soodustades ettevõtete koostööd. See loob rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisema kaitsetööstuse, mille arendamine tugevdab Eesti sidemeid liitlaste ja partneritega,“ sõnas Luik.

Kaitseministri sõnul on Euroopa Liidu uutest kaitsealastest initsiatiividest kaitsetööstuse jaoks olulisim Euroopa Kaitsefond, mille raames hakatakse Euroopas esmakordselt ühisrahastama kaitsevaldkonna uurimis- ja arendustegevust.

Luik julgustas ka Eesti ettevõtteid rahvusvaheliste koostöövõrgustike arendamisele kasutamaks loodava fondi pakutavaid võimalusi.

Kaitseminister tänas Eesti Kaitsetööstuse Liitu, kellega Kaitseministeeriumil on olnud väga hea ja konstruktiivne koostöö.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee