Sa oled siin

Luik: küberruumis sõdimine on täna tavapärane

24. Aprill 2018 - 15:17

Kaitseminister Jüri Luike külastas täna Prantsuse küberväejuhatuse ülem kindralmajor Olivier Bonnet de Paillerets, kellega arutati kahe riigi vahelise küberkoostöö suurendamist ning NATO tippkohtumise eelseid teemasid.

Kaitseminister Luige sõnul on Prantsusmaa Eesti jaoks küberkaitsealases koostöös väga tähtis partner. „Eesti ja Prantsusmaa vahel on viimastel aastatel küberkaitses välja kujunenud väga lähedane koostöö,“ lausus Luik.

Kaitseminister lisas, et kuna küberruumis sõdimine on tänaseks muutunud tavapäraseks, soovib Eesti koostööd tugevana hoida ja edasi arendada.  „Seda eriti nüüd, kus oleme ise asutamas küberväejuhatust,“ ütles Luik.

Luige sõnul pannakse riikide oskusi ja vastupidavust küberruumis praegu pidevalt proovile. „Et ohtudele vastu seista, peavad koostööd tegema sarnaselt mõtlevad riigid, nagu Eesti ja Prantsusmaa, mis peavad küberkaitse osa sõjalises riigikaitses väga tähtsaks,“ lisas ta.

Ühtlasi arutasid Luik ja Paillerets Prantsusmaa osalemist NATO Tallinnas asuvas küberkaitse keskuses, kus Prantsusmaa on aktiivne liige. Samuti rõhutati küberkaitse täieliku integreerimise olulisust liitlaste planeerimistegevusse.

Luik tänas kindral Paillerets’d Prantsusmaa otsuse eest järgmisel aastal naasta Eestis paikneva NATO lahingugrupi koosseisu.

Samuti plaanib Eesti panustada 50 kaitseväelasega Prantsusmaa sõjalisele operatsioonile Barkhane Malis.

Veel uudiseid samal teemal

12.11.2018|Kaitseministeerium

Kaitseväe Peastaabi ülemaks saab kolonel Veiko-Vello Palm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas täna oma käskkirjaga kaitseväe peastaabi ülemaks alates 5. detsembrist kolonel Veiko-Vello Palmi.

19.10.2018|Kaitseministeerium

Luik: tuleb aru saada, mis tegurid kujundavad meie julgeolekukeskkonda

Kaitseminister Jüri Luik rõhutas oma sõnavõtus 39. Kõrgemate Riigikaitsekursuste lõpetamisel, et Eesti riigikaitsemudel eeldab kodanikelt teadlikkust ning riigilt olukorrateadlikkust.