Sa oled siin

Luik: küberruumis sõdimine on täna tavapärane

24. Aprill 2018 - 15:17

Kaitseminister Jüri Luike külastas täna Prantsuse küberväejuhatuse ülem kindralmajor Olivier Bonnet de Paillerets, kellega arutati kahe riigi vahelise küberkoostöö suurendamist ning NATO tippkohtumise eelseid teemasid.

Kaitseminister Luige sõnul on Prantsusmaa Eesti jaoks küberkaitsealases koostöös väga tähtis partner. „Eesti ja Prantsusmaa vahel on viimastel aastatel küberkaitses välja kujunenud väga lähedane koostöö,“ lausus Luik.

Kaitseminister lisas, et kuna küberruumis sõdimine on tänaseks muutunud tavapäraseks, soovib Eesti koostööd tugevana hoida ja edasi arendada.  „Seda eriti nüüd, kus oleme ise asutamas küberväejuhatust,“ ütles Luik.

Luige sõnul pannakse riikide oskusi ja vastupidavust küberruumis praegu pidevalt proovile. „Et ohtudele vastu seista, peavad koostööd tegema sarnaselt mõtlevad riigid, nagu Eesti ja Prantsusmaa, mis peavad küberkaitse osa sõjalises riigikaitses väga tähtsaks,“ lisas ta.

Ühtlasi arutasid Luik ja Paillerets Prantsusmaa osalemist NATO Tallinnas asuvas küberkaitse keskuses, kus Prantsusmaa on aktiivne liige. Samuti rõhutati küberkaitse täieliku integreerimise olulisust liitlaste planeerimistegevusse.

Luik tänas kindral Paillerets’d Prantsusmaa otsuse eest järgmisel aastal naasta Eestis paikneva NATO lahingugrupi koosseisu.

Samuti plaanib Eesti panustada 50 kaitseväelasega Prantsusmaa sõjalisele operatsioonile Barkhane Malis.

Veel uudiseid samal teemal

16.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseminister tänas kriisiäpi loojaid

Kaitseminister Jüri Luik andis täna kingituse ja tänukirja naiskodukaitsjatele, kes lõid õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda aitava mobiilirakenduse „Ole valmis!“

12.05.2018|Kaitseministeerium

Kaitseminister Luik: Siil 2018 andis kinnituse turvavõrgu tugevusest

Kaitseminister Jüri Luik külastas täna suurõppuse Siil 2018 juhtstaapi ning jälgis helikopterilt õppuse lõpulahingu kulgu.

Kaitseminister Luik sai Võrumaal asunud Siil 2018 juhtimispunktis Kaitseväe Peastaabi ülemalt kindralmajor Martin Heremilt ülevaate õppuse läbiviimisest ning olulisematest tegevustest.