Sa oled siin

Septembrist juhib kaitseuuringute keskust Sven Sakkov

20. Juuni 2017 - 10:55

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse (RKK) nõukogu valis konkursi korras keskuse uueks juhiks Sven Sakkovi, kes praegu juhib Tallinnas tegutsevat NATO küberkaitsekoostöö keskust.

Kaitseuuringute keskus on arenenud regiooni juhtivaks välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika küsimuste mõttekojaks, mis korraldab Lennart Meri ja ABCD konverentse, viib läbi Kõrgemaid riigikaitsekursuseid, annab välja ajakirja Diplomaatia ning koostab mitmesuguseid uuringuid.

RKK nõukogu esimehe Jonatan Vseviovi hinnangul peab Sakkov saavutatut edasi arendama.

"Kaitseuuringute keskus on tugev ja hea mainega keskus ning selles suunas tuleb sihikindlalt tööd jätkata. Sven Sakkovil on varasemast karjäärist rohkelt kogemusi ja tugevad eeldused keskuse rahvusvahelise kandepinna tugevdamisel," lausus Vseviov.

Sakkov on töötanud Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina ja poliitika planeerimise osakonna juhatajana, kaitsenõunikuna Eesti saatkonnas Washingtonis, Eesti alalises esinduses NATO juures ning presidendi kantseleis.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.
Sakkov asub kaitseuuringute keskuse juhi kohale septembris.

Pärast Sakkovi lahkumist nimetab NATO küberkaitsekoostöö keskuse uue juhi kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2018|Kaitseministeerium

Luik ÜRO debatil: ÜRO rahuvalvet tuleb kaasajastada

Kaitseminister Jüri Luik ütles tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu rahuvalvemissioonide tõhustamise debatil New Yorgis, et ÜRO seniseid rahuvalvemissioonide läbiviimise põhimõtteid tuleb kaasajastada. Uues julgeolekukeskkonnas pole selgeid eraldusjooni, tihti on tegu pigem rahuloome kui -valvega.

22.03.2018|Kaitseministeerium

Ajateenistusest kõrvalehoidjate lubade kehtivusi hakatakse piirama

Valitsus kiitis täna heaks seaduseelnõu, mis annab võimaluse hakata piirama kaitseväekohustuse täitmisest kõrvalehoidjatele väljastatud õiguste ja lubade kehtivust ning väljastamist.