Sa oled siin

Septembrist juhib kaitseuuringute keskust Sven Sakkov

20. Juuni 2017 - 10:55

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse (RKK) nõukogu valis konkursi korras keskuse uueks juhiks Sven Sakkovi, kes praegu juhib Tallinnas tegutsevat NATO küberkaitsekoostöö keskust.

Kaitseuuringute keskus on arenenud regiooni juhtivaks välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika küsimuste mõttekojaks, mis korraldab Lennart Meri ja ABCD konverentse, viib läbi Kõrgemaid riigikaitsekursuseid, annab välja ajakirja Diplomaatia ning koostab mitmesuguseid uuringuid.

RKK nõukogu esimehe Jonatan Vseviovi hinnangul peab Sakkov saavutatut edasi arendama.

"Kaitseuuringute keskus on tugev ja hea mainega keskus ning selles suunas tuleb sihikindlalt tööd jätkata. Sven Sakkovil on varasemast karjäärist rohkelt kogemusi ja tugevad eeldused keskuse rahvusvahelise kandepinna tugevdamisel," lausus Vseviov.

Sakkov on töötanud Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina ja poliitika planeerimise osakonna juhatajana, kaitsenõunikuna Eesti saatkonnas Washingtonis, Eesti alalises esinduses NATO juures ning presidendi kantseleis.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.
Sakkov asub kaitseuuringute keskuse juhi kohale septembris.

Pärast Sakkovi lahkumist nimetab NATO küberkaitsekoostöö keskuse uue juhi kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Veel uudiseid samal teemal

15.09.2017|Kaitseministeerium

Luik: Rootsi on oluline julgeoleku tagaja meie regioonis

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna visiidil Rootsi kaitseminister Peter Hultqvisti ja kaitseväe ülemjuhataja kindral Micael Bydeniga. Kaitseministrid arutasid kujunenud julgeolekuolukorra üle Läänemere regioonis ja alanud õppuste Zapad ning Aurora teemal.

08.09.2017|Kaitseministeerium

Vseviov: liitlasvägede liigutamise kiirust Euroopa piires tuleb parandada

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov arutas täna USA relvajõudude transpordi väejuhatuse ülema kindral Darren McDew’ga vägede siirmise küsimusi Euroopas.