Sa oled siin

Septembrist juhib kaitseuuringute keskust Sven Sakkov

20. Juuni 2017 - 10:55

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse (RKK) nõukogu valis konkursi korras keskuse uueks juhiks Sven Sakkovi, kes praegu juhib Tallinnas tegutsevat NATO küberkaitsekoostöö keskust.

Kaitseuuringute keskus on arenenud regiooni juhtivaks välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika küsimuste mõttekojaks, mis korraldab Lennart Meri ja ABCD konverentse, viib läbi Kõrgemaid riigikaitsekursuseid, annab välja ajakirja Diplomaatia ning koostab mitmesuguseid uuringuid.

RKK nõukogu esimehe Jonatan Vseviovi hinnangul peab Sakkov saavutatut edasi arendama.

"Kaitseuuringute keskus on tugev ja hea mainega keskus ning selles suunas tuleb sihikindlalt tööd jätkata. Sven Sakkovil on varasemast karjäärist rohkelt kogemusi ja tugevad eeldused keskuse rahvusvahelise kandepinna tugevdamisel," lausus Vseviov.

Sakkov on töötanud Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina ja poliitika planeerimise osakonna juhatajana, kaitsenõunikuna Eesti saatkonnas Washingtonis, Eesti alalises esinduses NATO juures ning presidendi kantseleis.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse eesmärk on arendada Atlandi-üleses kogukonnas strateegilist mõtlemist Balti ja Põhjala riikide julgeolekuprobleemide üle, mis kätkevad nii sõjalist kui ka küber- ja energiajulgeolekut ning samuti ühiskonna sidususe ja toimepidevusega seotud küsimusi.
Sakkov asub kaitseuuringute keskuse juhi kohale septembris.

Pärast Sakkovi lahkumist nimetab NATO küberkaitsekoostöö keskuse uue juhi kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Veel uudiseid samal teemal

08.02.2018|Kaitseministeerium

Vseviov Pentagonis: USA juhtroll NATOs kindlustab kohalolekut ja reageerimisvõimet

Ameerika Ühendriikides visiiti jätkav kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kohtus Pentagonis USA asekaitseministriga poliitika küsimustes John Roodi ja maaväeministri dr. Mark T. Esperiga.

Kohtumisel John Roodiga arutas kantsler transatlantiliste suhete hetkeseisu ja järgmisi samme NATO kollektiivkaitse tugevdamiseks.

07.02.2018|Kaitseministeerium

Iskanderi raketisüsteemi viimine Kaliningradi pole esmakordne

Vene Föderatsioon on Iskander raketisüsteemi ajutisi ümberpaigutamisi ja muid selleks toetavaid tegevusi ka varasemalt teinud. See võib potentsiaalselt päädida sellega, et lähiajal Iskander raketisüsteem alaliselt Kaliningradi paigutatakse.