Sa oled siin

Ühendekspeditsiooniväe õppused hakkavad toimuma ka Läänemerel

28. Juuni 2018 - 15:08
Ühendekspeditsiooniväe õppused hakkavad toimuma ka Läänemerel
Ühendekspeditsiooniväe õppused hakkavad toimuma ka Läänemerel

Täna allkirjastas kaitseminister Jüri Luik Londonis koos kaheksa riigi kaitseministriga Suurbritannia juhitava ühendekspeditsiooniväe koostööleppe.

Üheksa riigi sõjalises koostööraamistikus ollakse valmis kiirelt ja paindlikult panustama operatsioonidesse kriisikolletes.

“Suurbritanniast on aastatega kujunenud Eestile üks olulisemaid ning lähedasemaid liitlasi ja seega oli ühendekspeditsiooniväega liitumine loomulik jätk meie heale ja pikaajalisele koostööle,” ütles kaitseminister Jüri Luik.

Ühendekspeditsiooniväe koosseisu võimed vastavad kogu sõjapidamise ja kriisireguleerimise spektrile, samal ajal sõltub selle suurus konkreetsest ajahetkest ning vajadustest.

Lisaks operatsioonidele on koostööraamistiku eesmärk ühiste õppuste läbiviimine.

“Soovime, et ühendekspeditsiooniväe õppused oleksid seotud ka meie regiooni julgeoleku väljakutsetega,” ütles Jüri Luik ning lisas, et juba 2019. aastal plaanitakse õppust Läänemerel, mis toimub ka Balti riikide vetes.

Ühendekspeditsioonivägi kutsuti Suurbritannia poolt ellu 2015. aastal ja sellega on ühinenud Eesti, Läti, Leedu, Holland, Norra, Taani, Rootsi ja Soome.

Tänaseks on ühendekspeditsiooniväe planeerimisfaas läbitud ning koostööleppe allkirjastamine tähistab üksuse täisoperatsioonivalmidust.

2018. aastal on Eesti valmis panustama ühendekspeditsiooniväe valmidusse lõhkekehade demineerimise ja improviseeritud lõhkeseadmete vastase võitluse meeskonnaga, strateegilise kommunikatsiooni ja meedikute meeskonna ja õhutulejuhiga.

Fotod: kaitseminister Jüri Luik allkirjastas koos kaheksa riigi kaitseministriga Suurbritannia juhitava ühendekspeditsiooniväe koostööleppe.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee