Kõrgemad riigikaitsekursused

Kõrgemad riigikaitsekursused aitavad suurendada koostööd ning ühiskondlikku sidusust riigikaitse valdkonnas. Kursustel tutvustatakse Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikat ning laiapindse riigikaitse käsitlust.

Aastate jooksul on kursustel osalenud poliitikud, kõrgemad riigiametnikud ja kaitseväelased, majandus- ja arvamusliidrid, kultuuri- ja haridustegelased, kohalike omavalitsuste esindajad, ajakirjanikud ning kolmas sektor. See on olnud läbilõige ühiskonna osast, kellel võiks või korraldajate arvates peaks olema üksikasjalik ülevaade Eesti välis-, julgeoleku- ja riigikaitsepoliitikast ning korraldusest. Riigikaitset väärtustav ning kaitsetahet toetav mõtteviis levib nende kaudu kogu ühiskonnas.

Kõrgemad riigikaitsekursused toimuvad 1999. aasta novembrist alates. Eeskuju võeti Soomest, kus sarnaseid kursusi on läbi viidud juba 1961. aastast. Soome ja Eesti vahelise riigikaitsekoostöö nii-öelda Viro projekti raames korraldati soomlaste abiga aastatel 1998 ja 1999 pilootkursused Helsingis ja Tallinnas.

Kursused toimuvad kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Praegune nimekuju ehk kõrgemad riigikaitsekursused kehtib 2001. aastast. Kursusi korraldab rahvusvaheline kaitseuuringute keskus.

 

Viimati uuendatud: 3. November 2021