Sa oled siin

12 riiki arutasid kaitsevalmiduse säilitamist ja sõjaliste operatsioonide jätkamist kriisi ajal

19. Märts 2020 - 18:41
12 riiki arutasid kaitsevalmiduse säilitamist ja sõjaliste operatsioonide jätkamist kriisi ajal
12 riiki arutasid kaitsevalmiduse säilitamist ja sõjaliste operatsioonide jätkamist kriisi ajal

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk arutas täna Prantsusmaa algatusel toimunud telefonikonverentsil 11 Euroopa riigi kolleegiga kaitsevalmiduse säilitamise ja sõjaliste operatsioonidega seotud küsimusi.

„Relvajõududel on olemas märkimisväärne kogemus kuidas erinevate enda üksustes esinevate haiguspuhangutega sisemiselt toime tulla. Peame võtma tarvitusele kõik meetmed, et praegune kõiki Euroopa riike dramaatiliselt puudutav epideemia ei mõjutaks meie kaitsevalmidust nii iseseisva kaitsevõime aspektist kui ka sõjalistel operatsioonidel, kus osaleme koos liitlastega,“ ütles Prikk.

Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly initsiatiivil Euroopa kaitsevalmiduse algatuse (EI2) formaadis toimunud telefonikõnel tõid liitlased välja hetkel relvajõududes COVID-19 viiruse puhanguga seoses kasutusele võetud meetmed, arutasid riikide relvajõudude võimalusi toetada tsiviilühiskonda ning täiendavate meetmete kasutusele võtmist rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel.

„Viirusepuhang ei mõjuta hetkel meie kaitsevalmidust ei Eestis ega sõjalistel operatsioonidel, kus kaitseväe üksused osalevad,“ lisas Prikk, kelle sõnul oluline, et lisaks NATO-s ja Euroopa Liidus säiliks riikidevaheline tihe suhtlus ja koordinatsioon kriisi ajal ka teistes koostööformaatides. 

Prantsusmaa Euroopa kaitsevalmiduse algatusega on liitunud Eesti, Ühendkuningriik, Saksamaa, Taani, Itaalia, Holland, Hispaania, Portugal, Belgia, Soome, Norra ja Rootsi.

 

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

 

Vastuseid korduma kippuvatele küsimustele riigikaitse valdkonna toimimisest eriolukorra ajal leiab veebiaadressidelt:

https://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK

https://mil.ee/kaitsevagi/koroonaviiruse-puhang-eestis/

 

Eriolukorda puudutavatele küsimustele saab vastused häirekeskuse eriolukorra infotelefonilt 1247.