Sa oled siin

Ameerikas elav eestlane annetas oma raamatukogu Kaitseministeeriumile

6. August 2009 - 11:07
Aktiivne Ameerikas elav eestlane Vello Ederma annetas enda aastakümnete jooksul kogutud raamatukogu Kaitseministeeriumile.
Kaitseminister Jaak Aaviksoo tänas Vello Edermad Eesti riigikaitsele tehtud väärika kingituse eest ning kinnitas, et kogutud raamatud on Eesti riigikaitse jaoks olulise väärtusega. „Palju olulisem on aga see sõnum, mille oma annetusega annate – sellega jõuab meieni teadmine, et meie riigi kaitsmisse panustavad ka need eestlased, kes kodunt kaugel,“ kirjutas kaitseminister Edermale saadetud kirjas.
„Seda, kuiväga vajab Eesti kõikide eestlaste tuge ja toetust, näeme me tavaliselt alles siis, kui olukord on raske - Teie kingitus on aga tunnistus selle kohta, et võime sellele toetusele kindlalt loota,“ rõhutas kaitseminister.
Kaitseminister andis Vello Edermale tunnustuseks Kaitseministeeriumi Kuldrinnamärgi.
 
Vello Ederma sündis Rakveres 1934 ja lahkus Eestist kümme aastat hiljem läbi Saksamaa USAsse. Ederma on lõpetanud George Washingtoni Ülikooli ja töötas aastatel 1960-83 raadios „Ameerika Hääl“. Vello Ederma on täna pensionär ning elab Springfieldis Virginia osariigis, olles endiselt aktiivne USA eestlaste hulgas. Ederma on olnud tegev ka mitmetes USA eestlaste organisatsioonides – sealhulgas olnud ja Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides ning Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu aseesimees ning Ühendatud Balti Ameerika komitee esimees. Aastal 2004 anti Edermale Valgetähe III klassi teenetemärk.
 
Vello Ederma poolt annetatud raamatud, millest lõviosa käsitlevad rahvusvahelisi suhteid ning USA poliitikat II Maailmasõja järgsel perioodil, hakkavad alates sügisest paiknema Kaitseministeeriumi raamatukogus, kust neid on soovijatel võimalik ka fondilaenutuse kaudu laenutada.