Sa oled siin

Eesti ja Saksa kaitseministrid arutasid kahepoolseid kaitsealaseid suhteid

19. Märts 2021 - 19:39
Eesti ja Saksa kaitseministrid arutasid kahepoolseid kaitsealaseid suhteid.
Eesti ja Saksa kaitseministrid arutasid kahepoolseid kaitsealaseid suhteid.

Kaitseminister Kalle Laanet ja Saksamaa kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer arutasid täna Eesti ja Saksamaa kaitsealaseid suhteid, regionaalset julgeolekut ning koostööd Euroopa Liidus ja NATOs.

Kaitseministrite arutelus olid kesksel kohal kahepoolsed koostööprojektid.

„Meil on väga hea meel, et käivitumas on Eesti-Saksamaa ühisprojekt Ukraina sõjameditsiini toetuseks. Loodame, et see areneb pikemaajaliseks ettevõtmiseks,“ ütles Kalle Laanet.
Saksa-Eesti-Ukraina kolmepoolse välihaiglate ühisprojekti raames soetab Saksamaa Ukrainale välihaigla ning Eesti kaitsevägi pakub väljaõpet välihaigla Ukraina meeskondadele ja instruktoritele. Mobiilne välihaigla on toodetud Eesti ettevõtte Semetron poolt.

Samuti kõneldi küberkaitsekoostööst, kus Eesti on huvitatud Saksamaaga vastastikku kasulike küberkaitseprojektide edendamisest, sealhulgas kasutades küberharjutusvälja CR14 võimalusi õppuste ja koolituste tegemiseks.

Laanet ja Kramp-Karrenbauer keskendusid Euroopa Liidu aktuaalsetest kaitseteemadest rääkides ELi strateegilise kompassi koostamisele ning EL-NATO koostööle. Ministrid tõdesid, et sõjalise mobiilsuse parandamine vajab senisest enam tähelepanu ja et soovitakse ELis ühiselt edendada kaasaegsete digitaalsete lahenduste väljatöötamist ja kasutuselevõttu.

„Eestile ja Saksamaale on tähtis, et Euroopa julgeolekuarhitektuuri selgrooks on tugev Atlandi-ülene suhe ja NATO kollektiivkaitse,“ sõnas kaitseminister Laanet. „Saksamaa pikaajaline ja regulaarne tegutsemine Balti õhuturbemissioonil on NATO heidutus- ja kaitsehoiaku üks parimaid näiteid ning selge kinnitus liitlaste ühtsusest ning Saksamaa reaalsest panusest meie julgeolekusse,“ märkis kaitseminister Laanet.

Saksamaa õhuvägi panustab Ämaris Balti õhuturbemissiooni kahe järjestikuse rotatsiooniga 2020. aasta septembrist kuni 2021. aasta aprilli lõpuni.

Lisainfo: [email protected]