Sa oled siin

Eesti ja Ühendkuningriigi kaitseministrid külastasid Tapa sõjaväelinnakut

16. Detsember 2020 - 7:32
Eesti ja Ühendkuningriigi kaitseministrid Jüri Luik ja Ben Wallace külastasid eile Tapa sõjaväelinnakut.
Eesti ja Ühendkuningriigi kaitseministrid Jüri Luik ja Ben Wallace külastasid eile Tapa sõjaväelinnakut.

Eesti ja Ühendkuningriigi kaitseministrid Jüri Luik ja Ben Wallace külastasid eile Tapa sõjaväelinnakut ja kohtusid seal teenivate Eesti ja UK kaitseväelastega. Kohtumise käigus sai UK kaitseminister ülevaate Tapa sõjaväelinnaku tingimustest ja 1. jalaväebrigaadi tegevustest, kuhu on integreeritud NATO liitlasvägede lahingugrupp.

„Tapa sõjaväelinnakusse on viimaste aastate jooksul tugevalt investeeritud, et tagada parimad tingimused nii Eesti ajateenijatele ja tegevväelastele, kui ka NATO liitlassõduritele.“ lausus kaitseminister Luik külaskäigul. UK kaitseminister Ben Wallace kiitis Tapa sõjaväelinnaku tingimusi ja märkis, et Eesti harjutusalad pakuvad väga head võimalust UK sõduritele harjutada koos Eesti kaitseväega väga olulises piirkonnas. Samuti avaldas UK kaitseministrile muljet Eesti kaitseväe valmisolekutase, mis võimaldab siin vastu võtta liitlasvägesid ja kiiresti reageerida erinevatele väljakutsetele.

Lisaks tehti kaitseministritele demonstratsioon UK soomusvõimetest ja Challenger 2 tankidest.

Ühendkuningriigi pataljon Tapal koosneb rohkem kui 800 sõdurist, koos rasketehnika ja tankidega. Suurem osa kuulub neist 5. RIFLES pataljoni koosseisu, mis oli ka esimene liitlasvägede pataljon, mis jõudis Eestisse 2017. aasta kevadel. Täna on ligikaudu üks viiendik toonasest pataljoni isikkooseisust uuesti Eestis. Tapal paiknevad UK sõdurid kommenteerisid, et võrreldes nende viimase rotatsiooniga 2017. aastal on Tapa linnaku tingimused ja koostegutsemisvõime Eesti kaitseväega märkimisväärselt kasvanud.

Tapal paiknev NATO liitlasvägede lahingugrupp toodi Eestisse peale Varssavis toimunud NATO tippkohtumise otsust 2016. aastal, tugevdamaks NATO kaitse- ja heidutusvõimet allianssi idapiiril peale Venemaa agressiooni Ukrainas. NATO lahingugrupp Eestis koosneb Ühendkuningriigi, Taani ja Prantsusmaa relvajõududest.


Fotod: https://flic.kr/s/aHsmSRwVAw
Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee