Sa oled siin

Eesti korraldas Singapurile küberkaitseõppuse

28. Mai 2018 - 11:37
kaitseminister Jüri Luik allkirjastas Singapuri Kaitseministeeriumi asekantsleri David Koh Tee Hianiga  kokkuleppe Eesti küberharjutusväljaku kasutamiseks ühisteks õppusteks, küberkaitse väljaõppeks ning teadus- ja arendustegevuseks käesoleva aasta jaanuaris.
kaitseminister Jüri Luik allkirjastas Singapuri Kaitseministeeriumi asekantsleri David Koh Tee Hianiga kokkuleppe Eesti küberharjutusväljaku kasutamiseks ühisteks õppusteks, küberkaitse väljaõppeks ning teadus- ja arendustegevuseks käesoleva aasta jaanuaris.

Eesti korraldas Singapuri Kaitseväele kahenädalase küberõppuse, mille käigus harjutati küberohtude vastu võitlemist. Õppus viidi läbi Eesti Kaitseväe küberharjutusväljakul.

Mais aset leidnud õppuse esimesel nädalal toimus küberväljaõpe individuaalselt ning Singapuri Kaitseväe kübereksperte treeniti ära tundma ja lahendama enimlevinud küberohte. Teisel nädalal kinnistas Singapuri küberkaitse meeskond õpitut tõrjudes Eesti meeskonna rünnakuid.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna projektijuhi Andri Rebase sõnul on koostöö Singapuri Kaitseväega väga oluline märk, et Eestis väljaarendatud kübervõime kuulub nii tehniliselt kui ka sisuliselt maailma tippklassi.

„Küberharjutusväljak võimaldab turvalist ligipääsu ka distantsilt, mistõttu koostöö Singapuriga sujus tõrgeteta,“ märkis Rebane.

Eesti Kaitseväe küberharjutusväljak on Eestis väljaarendatud kübervõime, millega saab virtuaalselt üles ehitada mis tahes organisatsiooni kübervõrgud. Ühtlasi saab sellega läbi viia väljaõpet, õppuseid, testimist ning eksperimenteerimist ilma, et reaalsed võrgud või teenused kannataksid.

Olulisimad üritused Eesti küberharjutusväljakul on iga-aastane maailma suurim küberõppus Locked Shields ning NATO küberkaitseõppus Cyber Coalition.

Eesti Kaitseväe küberharjutusväljakut kasutavad nii NATO kui ka mitmed teised riigid Euroopast ja mujalt maailmast.

Singapuri iga-aastased kaitsekulutused on üle 11 miljardi Ameerika dollari, mis teeb Singapuri üheks suurimaks ühe elaniku kohta kaitsesse panustavaks riigiks maailmas.

Lisaks on Singapuri Kaitsevägi tehnoloogiliselt üks modernsemaid ning ambitsioonikamaid riike maailmas.

Lisainfo: [email protected]