Sa oled siin

Eesti saadab Ukrainale taas sõjavarustust

22. Detsember 2022 - 16:29
Eesti saadab Ukrainale taas sõjavarustust
Eesti saadab Ukrainale taas sõjavarustust

Valitsuse liikmed toetasid kaitseminister Hanno Pevkuri ettepanekut saata Ukrainale järjekordne sõjalise abi pakett, mis sisaldab sel korral peamiselt droone, isikukaitsevahendeid ja talvevorme. 

„Ukraina vajab endiselt meie abi ja toetust Venemaa agressioonile vastu seismisel. Meie seekordne abipakett vastab Ukrainast laekunud abipalvetele, samuti kaitseväe ja Kaitseliidu kahepoolsetele kokkulepetele oma partneritega Ukrainas,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur. 

Ukrainat toetatakse individuaalvarustusega, nagu näiteks kuulivestid, kuulivestide ballistiliste kaitseplaadid, välivormid (sh talvised) ning muud riietusesemed ja lisavarustus. Lisaks varustusabina saadetakse Ukrainale näiteks droone, relvade puhastuskomplekte, kiirabi hingamisaparaat ja muud.

Varasemalt on annetatud näiteks Javelin tankitõrje raketisüsteemi rakette, haubitsaid, tankitõrjemiine, tankitõrjegranaadiheitjaid, miinipildujaid, sõidukeid, sidetehnikat, meditsiinitarvikuid, isikukaitsevahendeid (kiivrid jm.) ja kuivtoidupakke. Koostöös Saksamaaga on Eesti Ukrainale annetanud kaks välihaiglat ja meditsiinitarbeid väärtuses ligi 15 miljonit eurot. Kolmanda välihaigla annetab Eesti Ukrainale koostöös Hollandi ja Norraga, kes toetasid projekti 7,8 miljoni euroga.

Lisainfo: [email protected]