Sa oled siin

Eesti, Soome ja Läti plaanivad ühist soomukite arendamist

17. Detsember 2019 - 17:00
Eesti, Soome ja Läti plaanivad ühist soomukite arendamist
Eesti, Soome ja Läti plaanivad ühist soomukite arendamist

Eesti kaitseminister Jüri Luik, Läti kaitseminister Artis Pabriks ning Soome kaitseministeeriumi kantsler Jukka Juusti allkirjastasid täna heade kavatsuste kokkuleppe uuringuteks ja tehnilisteks arendusteks kaitsevaldkonnas.

Kokkuleppe kohaselt algatatakse kolmepoolse kaitsekoostöö raames konsultatsioonid soomukite hankimiseks Eesti, Läti ja Soome kaitsevägedele.

”Täna allkirjastatud heade kavatsuste kokkulepe on väga tervitatav algus Eesti, Läti ja Soome ühisele ettevõtmisele uute soomukite hankimisel. Leppisime kokku kaitseteemaliste tehniliste uuringute läbiviimises ja ma usun, et meie koostöö annab hea tulemuse,” ütles kaitseminister Luik.

Eesmärk on kõigile kolmele riigile leida optimaalne lahendus jalaväe mobiilsuse suurendamiseks, esialgne plaan on jõuda hankeni 2024. aastal. Esmajärjekorras plaanivad Eesti, Läti ja Soome keskenduda koostööprogrammile, et leida ühisosa tulevase hanke tarvis.

”Meil on Soomega pikajalised väga positiivsd suhted  hankepoliitikas, oleme koos ostnud iseliikuvaid suurtükke ja radareid. Nüüd soovime seda koostööd laiendada ka Lätile, sest kõigil kolmel riigil on huvi soomukite vastu, ” sõnas Luik.


Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59729


Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

 

Heade kavatsuste kokkulepe (504.12 KB, PDF)