Sa oled siin

Eestile tuli kübervõistlustelt topeltvõit!

11. November 2019 - 9:06
Kübervõistluse võitjad
Kübervõistluse võitjad

19 Eesti noortemeeskonda osales USA Magic CTF online võistlusel, kokku osales üle maailma üle 300 noore. Võistlus koosneb erinevatest ülesannete ja mõistatuste lahendamises nagu „kes on Linuxi looja“ kuni arvutisüsteemi analüüsimiseni – milliselt aadressilt viirus ründas.

Eestis osaleti kolmest punktist TalTech IT Kolledz, Viljandi Kutseõppekeskus ja Paidest Hammerbecki põhikoolist, kuhu sõitsid kokku noored ja nende juhendajad üle Eesti. Kui kevadel teatasime, et Eesti sangarid saavutasid esimese koha ja neile tekkis võimalus võistlusele ka uusi ülesandeid luua, siis seekord õnnestus saada Eestil lausa esimene ja teine koht:

  • I koht: Jan Hendrik Jõgi (Tallinna Reaalkool), Artur Salumäe (Gustav Adolfi Gümnaasium), Semjon Kravtšenko (TÜ), Sander Paenurm (Gustav Adolfi Gümnaasium).
  • II koht Viljandi Gümnaasium ja sõber: Karl-Joan Alesma, Raul Tambre, Mattias Märka ja Kristjan Variksoo(TalTech/Kaitsevägi).
  • Eesti meeskonnad olid ka edetabelis headel kohtadel nagu: 6, 9, 15 jne.

Birgy Lorenz, võistluse üks korraldajatest Eestis TalTechis selgitas, et antud võistlusel osalemine on Eestile väga oluline ja ka kasulik: esiteks saame tutvuda olukorraga maailmas samavanade noorte hulgas teiseks täitis antud võistlus kenasti tühimiku päris algajatele mõeldud KüberPähkli ja edasijõudnute KüberNaaskli vahel.

Võistlust viib läbi Mid-Atlantic Gigabit Innovation Collaboratory; Eesti noorte osalust võistlusel toetasid Eesti Interneti Sihtasutus, HITSA IT Akadeemia, Kaitseministeerium, TalTech, Viljandi Kutseõppekeskus.

Rohkem informatsiooni: birgy.lorenz[at]gmail[dot]com