Sa oled siin

Jüri Luik kohtus USA kaitseministri Mark Esperiga

4. Märts 2020 - 6:17
Jüri Luik kohtus USA kaitseministri Mark Esperiga
Jüri Luik kohtus USA kaitseministri Mark Esperiga

Kaitseminister Jüri Luik kohtus eile Washingtonis USA kaitseminister Mark Esperiga. Ministrid rääkisid Balti regiooni julgeolekust, USA juhitud ja sellel kevadel toimuvast õppusest Defender-Europe 2020, Põhjadiviisist olulisusest, küberkoostööst ja olukorrast Afganistanis.

Kaitseminister Luik tänas oma kolleegi USA järjekindla panuse eest Eesti ja meie regiooni julgeolekusse ning juhtrolli eest NATO valmiduse arendamisel.

Mõlema riigi ministrid nõustusid, et NATO peamine julgeolekuoht tuleneb endiselt Venemaa suunalt, kellel on NATO ees oluline ajaline ja distantsiline eelis oma vägede liigutamiseks Balti regiooni lähistel.
“Seetõttu peame liitlastena pidevalt harjutama kriisi- ja sõja olukorra vägede koos tegutsemist, et suudaksime kriisi olukorras olla võimalikult kiired ning efektiivsed,” lausus kaitseminister Luik.

Luik ja Esper rõhutasid samuti USA juhitava õppuse Defender-Europe 2020 olulisust. Luik tõstis esile, et õppuse jooksul harjutatakse läbi regionaalset juhtimisstruktuuri ning liitlaste vastuvõttu nii maal, õhus kui merel. „Rääkisime kaitseminister Esperiga ka sellest, et oluline on peale suurõppust läbi arutada ka saadud õppetunnid, et veelgi meie vägede koostööd arendada,“ lausus Luik.

Kohtumisel aurtati ka 5G teemasid ja  ministrid tõdesid ühiselt vajadust tõsta teadlikkust 5G-ga kaasnevatest ohtudest.

Kaitseminister Luik avaldas kohtumisel toetust poliitilise lahenduse leidmisele Afganistani rahuprotsessis. Luik rõhutas, et Eesti jaoks on oluline liitlaste vahel kokkulepitud põhimõte “koos läheme, koos tuleme”.

Fotod

Lisainfo: [email protected]