Sa oled siin

Kaitseministeerium tunnustas riigikaitseliste teadustööde autoreid

18. Detsember 2019 - 14:03
Kaitseministeerium tunnustas riigikaitseliste teadustööde autoreid.
Kaitseministeerium tunnustas riigikaitseliste teadustööde autoreid.

Kaitseministeerium toetab tänavu kaheksat Eesti avalik-õiguslikus ülikoolis õppivat magistranti Eesti riigikaitses oluliste teemade uurimisel 4250-eurose stipendiumiga.

Stipendiumitaotlejatel oli võimalus valida viie etteantud teema – krüptograafia, olukorrateadlikkus, kaitseotstarbelise materjali arvestus, kaitseotstarbelise taristu planeerimine ja haldamine ning droonitõrje – vahel.

Populaarseimateks uurimisvaldkondadeks osutusid sel aastal olukorrateadlikkus ja droonitõrje.

Kaitseministeeriumi teadusvaldkonna juhi Kairi Talvese sõnul on konkursi eesmärgiks järelkasvu loomine riigikaitseliste teemade uurimisel.

„Väljavalitud stipendiaadid Eesti ülikoolidest, nagu TalTech, Tartu Ülikool ja Sisekaitseakadeemia, toovad oma uurimustega olulist uut teadmist riigikaitse valdkonna eri tahkudesse. Mitmete tööde puhul on tegemist praktiliste rakendustega, mis panustavad olemasolevate või uute riigikaitse seisukohast oluliste tehnoloogiate arendamisse,“ märkis Talves.

Hindamiskomisjon arvestas hindamisel taotluste ja magistritööde kavandite panust ja tähtsust Eesti kaitsevõime arendamisel, kavandi taset ja asjakohasust ning töö eeldatavat akadeemilist taset ja uuenduslikkust. 

Tänavu pälvisid stipendiumi:

  • Haldo-Rait Harro (magistritöö teemal "Elektroonilise sõjapidamise olukorra teadlikkuse kuvamine Eesti Kaitseväes");
  • Rein Jaks (magistritöö teemal "Mehitamata õhusõidukite avastamine kasutades tarkvararaadiot");
  • Jüri Gramann (magistritöö teemal "Droonide samaaegne tuvastus ja tõrje rakendades täisdupleks raadiot");
  • Kaarel Allemann (magistritöö teemal "Kaitseväe olukorra- ja lahingteadlikkuse tarkvarale modulaarse rakendusliidese disain ja rakendus");
  • Kadri Paas (magistritöö teemal "Eesti riikliku strateegilise kommunikatsiooni võimalused kaasata infosõjas sõnumilevitajaid");
  • Siim Eensoo (magistritöö teemal "Seismiliste andmete kasutamine luures");
  • Valdur Tammets (magistritöö teemal "Taktikalise raadiosidevõrgu planeerimisrakenduse loomine ESTTACS näitel");
  • Raimond Pääru (magistritöö teemal "Lahendused droonide avastamiseks, tuvastamiseks, jälgimiseks ja mõjutamiseks").

Kaitseministeerium toetab magistrantide uurimistöid praegusel kujul neljandat aastat, kuid perspektiivikate mõtetega magistrante ja doktorante on  toetatud ka varem. Paljud varasemate konkursside käigus valminud magistritööd on juba leidnud rakendust Kaitseministeeriumis ja selle asutustes.

Selle aasta konkursi tulemustega saab tutvuda Kaitseministeeriumi koduleheküljel: www.kaitseministeerium.ee/et/eesmargid-tegevused/teadus-ja-arendustegevus/kaitsealaste-magistritoode-stipendiumikonkurss

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee