Sa oled siin

Kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleriks saab Margus Matt

13. November 2019 - 14:32
Kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleriks saab Margus Matt
Kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleriks saab Margus Matt

Kaitseminister Jüri Luik kinnitas Kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleriks senise Riigikantselei õigusloomeosakonna juhataja Margus Matti.

Kaitseminister Luige sõnul omab Margus Matt vajalikku töökogemust ja kompetentsi ning tunneb nii riigikaitse kui õigusvaldkonda hästi.

„Matt täidab kõik eeldused oma ametikoha ülesannete edukaks elluviimiseks. Soovin talle edu ja jõudu uues ametis!“ märkis Luik.

Margus Matt lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2016. aastal Kõrgemad juhtimiskursused Balti kaitsekolledžis. Ta on töötanud aastaid Kodakondsus- ja migratsiooniametis ning Riigikantseleis, aastast 2007 juhatab ta Riigikantselei õigusloomeosakonda. Oma senises töös on tal olnud tihe kokkupuude riigikaitseõiguse küsimustega ning teiste riigikaitset puudutavate aktuaalsete teemadega.

Matti sõnul on riigikaitseõiguse, nagu iga teisegi õigusvaldkonna puhul, kahtlemata oluline mõistlik ja nupukas õigusloome, tulevikuprobleeme ennetav reguleerimine ning mitmed teised head ja olulised õigusloomelised põhimõtted ja praktika.

„Riigikaitse näol tegemist valdkonnaga, kus peale ülal nimetatud põhimõtete ja konkreetsete teemapõhiste probleemide, oleks mõistlik silmas pidada õiguse kui heidutuse aspekti käsitlust,“ ütles Matt.

Kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleri ametikohale väljakuulutatud avaliku konkursi viis läbi avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon ning otsustas esitada ametikohale nimetamiseks Margus Matti.

Margus Matt astub ametisse käesoleva aasta 21. novembril.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee