Sa oled siin

Kaitseminister autasustas Hispaania õhutõrjeüksuse sõjaväelasi medalitega

2. Detsember 2023 - 14:51
Kaitseminister asetamas Hispaania sõdurile missioonimedalit.
Kaitseminister asetamas Hispaania sõdurile missioonimedalit.

Kaitseminister Hanno Pevkur tänas Ämari lennubaasis Hispaania keskmaa õhutõrjesüsteemi NASAMS üksuse sõjaväelasi ja andis neile üle missioonimedalid.

„NATO on muutunud julgeolekuolukorrast lähtudes teinud olulisi samme alliansi idatiiva heidutuse ja kaitse tugevdamiseks. Praegused ajad nõuavad ka meilt valvsust ja oma riigikaitse igapäevast edasiarendamist. Olen kindel, et järgmise aasta Washingtoni tippkohtumisel näitame käegakatsutavat edasiminekut ja poliitilist tahet selle saavutamiseks. Keskmaa õhutõrjesüsteemi NASAMS üksuse saatmine Eestisse on selge märk Hispaania pühendumisest kollektiivsele kaitsele. Oleme koostööst Hispaaniaga saanud väärtuslikke kogemusi, oleme saanud õppida, kuidas integreerida liitlaste õhukaitse süsteeme Eesti kaitsesse ja harjutada kiiret üleminekut õhuturbelt õhutõrjele,“ ütles kaitseminister Pevkur oma sõnavõtus.

Hispaania NASAMSi kontingent saabus Eestisse selle aasta aprillis NATO Euroopa vägede ülemjuhataja korraldusel osana NATO idatiiva õhu- ja raketikaitsest. Hispaania kaitseminister Margarita Robles ja Eesti kaitseminister Hanno Pevkur leppisid 29. augustil Toledos ELi kaitseministrite kohtumise veerel kokku, et Hispaania pikendab NASAMSi õhukaitsesüsteemide rotatsiooni Eestis detsembrini.

1.augustist kuni 1. detsembrini panustas Hispaania ka NATO õhuturbemissiooni Eurofighter tüüpi hävitajatega Balti õhuturbesse Ämarist juba kolmandat korda ja andis selle ülesande nüüd üle Poola õhuväelastele, kes hakkavad õhuturvet tagama hävitajatega F-16.

 

Fotod medalitseremoonialt

Lisainfo: [email protected]