Sa oled siin

Kaitseminister Jüri Luige jõulutervitus

20. Detsember 2019 - 16:47
Jüri Luik
Jüri Luik

Head riigikaitsjad ja sõbrad

Eesti riigi kaitsmine on meie kõigi südameasi. Riigikaitse algab kodust ja sini-must-valgest lipust. See saab jõudu juurde koolis – riigikaitsetunnis ja metsalaagris. Ajateenistuse pinnalt ehitatakse üles reservvägi, mida täiendab ja toetab Kaitseliit. Koos hästi motiveeritud ja tublide elukutseliste kaitseväelastega teeb see kokku terviku, mille eduka toimimise nimel me kõik hea seisame.

Peatselt lõppev aasta oli riigikaitse jaoks töine ja tulemuslik. Iseseisva kaitsevõime tugevdamise vallas on kindlasti märkimist väärt uute automaattulirelvade hankega ühele poole jõudmine. Uued relvad jõuavad scoutspataljoni võitlejate varustusse juba õige pea.

Keerukam ja mahukam kui varasemad, oli ka lisaõppekogunemine OKAS 2019, mille õnnestumise pärast võime olla uhked oma reservväelaste üle.

Kindlasti soovin ma tänada meie liitlasi, kelle kohalolek Eestis ning koostegutsemine meie riigikaitsjatega on tugevdanud meie julgeolekut. Üha enam harjutatakse liitlaste õppustel vägede kiiret siirmist NATO idatiivale – see on heidutushoiaku ja kaitsevõime jaoks äärmiselt oluline.

Oluline meie piirkonna sõjalise kaitse tugevdamisel on ka tänavu tööd alustanud NATO Põhjadiviisi staap Lätis, mille toimimisse ka Eesti aktiivselt panustab.

Kõikidele riigikaitsjatele ei saabu jõulud ja aastavahetus kodus, lähedaste ringis. Välismissioonidel maailma eri paigus teenivad paljud tublid eesti mehed ja naised. Oleme oma soovides ja mõtetes koos teiega.

Soovin kõigile kena jõuluaega ja toredat aastalõppu!

Jüri Luik
Kaitseminister