Sa oled siin

Kaitseminister Laanet arutas NATO arendusväejuhatuse ülemaga tuleviku sõjapidamist

12. Veebruar 2021 - 14:32
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus NATO arendusväejuhatuse ülema kindral André Lanataga.
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus NATO arendusväejuhatuse ülema kindral André Lanataga.

Eile kohtus kaitseminister Kalle Laanet NATO arendusväejuhatuse ülema kindral André Lanataga, kellega arutati uute ja murranguliste tehnoloogiate arendamist ja kasutusele võtmist NATOs. Kaitseminister Laanet rõhutas, et Eesti on valmis pakkuma enda küberharjutusvälja NATO liitlastele uute võimete testimiseks ja arendamiseks.

„Selleks, et NATO heidutus- ja kaitsehoiak püsiks tugev ka tulevikus, peame võimearenduses arvestama uute tehnoloogiliste muudatuste ja arengutega ning neid maksimaalselt ära kasutama. Eesti küberharjutusväli pakub uute võimete arendamiseks ja testimiseks vajalikku keskkonda,“ lausus kaitseminister Laanet.

Kohtumisel arutati veel lisaks ka Venemaa suunalist ohtu meie piirkonnale.

Kaitseminister Laanet lisas kohtumisel, et uute tehnoloogiliste võimete arendamise alustalaks on küberturvalisus, millele tuginevad autonoomsed ja tehisintellekti põhised lahendused.

NATO arendusväejuhatuse eesmärk on analüüsida ja kaardistada milliseks on kujunemas tuleviku lahingutegevus ja sõjapidamise keskkond ning töötada välja vastavaid doktriine ja arengukavasid, et NATO oleks valmis vastama tuleviku väljakutseteks.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee