Sa oled siin

Kaitseminister Laanet: oluline on NATO liitlaste kaitsekulutuste jätkuv tõstmine

18. Veebruar 2021 - 18:58
Kaitseminister Kalle Laanet osales videosilla vahendusel kahepäevasel NATO kaitseministrite kohtumisel.
Kaitseminister Kalle Laanet osales videosilla vahendusel kahepäevasel NATO kaitseministrite kohtumisel.

Kaitseminister Kalle Laanet osales kahepäevasel NATO kaitseministrite kohtumisel, kus peateemadeks olid liitlaste koormajagamine, alliansi heidutus- ja kaitsehoiak, operatsioonid Afganistanis ja Iraagis ning tulevikku vaatav NATO 2030 protsess.

Kohtumisel rõhutati kaitsekulutuste jätkuva tõstmise vajadust, et NATO oleks valmis vastu seisma nii Venemaale kui uutele ohtudele, aga ka investeerida uutesse tehnoloogiatesse.

„Eesti täidab oma liitlaskohustusi eeskujulikult. Meie kaitsekulud 2021. aastal on 2,3 % SKT-st ning 2020. aastal täitsime esmakordselt põhihangetesse investeerimise 20% piirmäära jõudes sellega 25,4 protsendini,“ ütles kaitseminister Laanet. „Me võtame liitlaskohustusi ja iseseisva kaitsevõime arendamist väga tõsiselt,“ jätkas Laanet.

NATO kaitseministrid said ka ülevaate olukorrast Afganistanis ja Iraagis. Eesti jätkab märkimisväärset panustamist NATO operatsioonidele.

„Jälgime Afganistani julgeolekuolukorda ja rahukõnelusi tähelepanelikult ning panustame konsulteerides teiste liitlastega,“ märkis Laanet. „Oleme valmis Afganistanis jätkama osalemist missioonil Resolute Support. Lisaks panustame aasta teises pooles Kaitseliidu baasil moodustatud jalaväerühmaga NATO Iraagi missioonile,“ lisas ta.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg tutvustas liitlastele NATO 2030 protsessi ettepanekuid, mis käsitlevad muutuvat globaalset julgeolekukeskkonda ning on suunatud NATO poliitilise ühtsuse tugevdamisele.


Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee