Sa oled siin

Kaitseminister Luik ja kantsler Prikk kohtusid Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi poliitika küsimuste asekaitseminister John Roodiga

30. Oktoober 2019 - 16:51
Kaitseminister Jüri Luik võõrustamas  Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi poliitika küsimuste asekaitseminister John Rood´i saatjaskonnaga
Kaitseminister Jüri Luik võõrustamas Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi poliitika küsimuste asekaitseminister John Rood´i saatjaskonnaga

Täna võõrustasid kaitseminister Luik ja kantsler Prikk Tallinnas Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi poliitika küsimuste asekaitseminister John Rood´i, et arutada Läänemere regiooni heidutuse- ja kaitsehoiaku tugevdamist, ettevalmistusi NATO liidrite kohtumiseks Londonis ning viimaseid arenguid terrorismivastases võitluses Süürias ja Afganistanis.

“Tugevad transatlantilised suhted, nii nagu ka tugev ja ühtne NATO, on Euroopa turvalisuse nurgakivi. Ameerika Ühendriikide sõjalisel kohalolekul meie regioonis on oluline roll tasakaalustaja ja heidutajana. Seetõttu on ülimalt oluline ameeriklaste jätkuv pühendumus Euroopa julgeolekule, mida näitab parimal viisil Ühendriikide suuremahuline panustamine sellistesse õppustesse nagu järgmisel aastal Euroopas ja ka Eestis aset leidev õppus Defender 2020,” ütles kaitseminister Luik.

„Mis puutub Eesti ja Ameerika Ühendriikide kahepoolsetesse kaitsealastesse suhetesse, siis nende igakülgne edasiarendamine on üks meie põhieesmärke. Tervitame Ameerika Ühendriikide toetust Eesti ja Balti regiooni kaitsele, ning panustame omalt poolt iseseisva kaitsevõime ülesehitamisesse, NATO koormajagamisse, valmisoleku tugevdamisesse ja rahvusvahelistesse missioonidesse,” jätkas Luik.

Kaitseminister Luik arutas Rood’iga ka Euroopa Liidu kaitsekoostöö initsiatiivide arenguid, rõhutades, et ehkki tervitame Euroopa riikide kaitsevõime kasvu, jääb meie jaoks Euroopa julgeoleku nurgakiviks NATO.

Lisaks ametlikele kohtumistele Kaitseministeeriumis ja Kaitseväe Peastaabis, võttis John Rood Tallinnas osa eile ja täna toimunud ABCD julgeolekukonverentsist (Annual Baltic Conference on Defence), astudes seal üles sõnavõtuga.

John Rood on USA kaitseministeeriumis poliitika küsimuste asekaitseministrina ametis 2018. aasta jaanuarist, tema vastutusvaldkonda kuuluvad kaitsepoliitika ja liitlaskoostöö.


Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee

Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi poliitika küsimuste asekaitseminister John Rood ja kantsler Kristjan Prikk