Sa oled siin

Kaitseminister Luik kõneles NATO Euroopa vägede ülemjuhatajaga

7. Juuli 2020 - 20:00
Kaitseminister Jüri Luik ja NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Tod D. Wolters Tartus, Balti Kaitsekolledžis 2019. aasta sügisel
Kaitseminister Jüri Luik ja NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Tod D. Wolters Tartus, Balti Kaitsekolledžis 2019. aasta sügisel

Kaitseminister Jüri Luik rääkis täna toimunud videokõnes NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Tod Woltersiga NATO kaitse- ja heidutushoiakust.

Minister Luik rõhutas, et julgeolekuolukord meie regioonis ei ole paranenud, mille näiteks on Venemaa poolt kasutusse võetud raketisüsteem, mis ohustab kogu allianssi.

Luik avaldas kindral Woltersile tänu edusammude eest NATO kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisel ning mõlemad pooled kinnitasid, et liitlased lähevad kokkulepitud tegevustega edasi. 

Samuti tänas kaitseminister kindral Woltersit USA praeguse kohaloleku eest Eestis ja meie regioonis. „USA lennukite B-1 ja B-52 ning mehitamata lennuvahendite MQ-9 Reaper viibimine Eestis saadavad selge signaali liitlaste ühtsusest,“ lausus Luik videokohtumisel. Luik lisas, et võimalus neid lennuvahendeid erinevatesse koostööharjutustesse kaasata on meie kaitseväe jaoks väga väärtuslik. Kindral Wolters tõi välja, et liitlaste kohalolekut Eestis toetavad siinne hea taristu ning asjakohane vastuvõtva riigi toetus.

Kindral Wolters ja minister Luik rääkisid kohtumisel ka NATO olulisest rollist liikmesriikide toetamisel COVID-19 kriisi ajal.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee