Sa oled siin

Kaitseminister Luik tähistas Lätis Võnnu lahingu aastapäeva

22. Juuni 2019 - 17:04
Kaitseminister Luik tähistas Lätis Võnnu lahingu aastapäeva
Kaitseminister Luik tähistas Lätis Võnnu lahingu aastapäeva

Kaitseminister Jüri Luik osales täna Lätis koos lõunanaabritega Skangaļi mälestuskivi avamisel ning võidupüha paraadil,  et tähistada 100 aasta möödumist Võnnu lahingust.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul oli võit Vabadussõjas, kus Eesti ja Läti väed võitsid ühisel rindel Saksa 6. reservkorpust, ülimalt oluline mõlema noore riigi jaoks. Ta märkis, et Eesti ja Läti julgeolek on väga otseselt seotud ka täna ning meie koostöö, mis toimub peamiselt Balti kaitsekoostöö formaadis, on tihedam ja laiahaardelisem kui kunagi varem.

“Meie ja lõunanaabrite julgeolek on tihedalt kokku põimunud. Piirkonna kaitse kindlustamisel on oluline verstapost Ādažis asuva Põhjadiviisi staabi käivitumine, mis tõhustab regiooni kaitset. See on Eestit ja Lätit teineteisele veelgi lähendanud,” lausus Luik.

Kaitseminister Jüri Luik asetas pärja Skangaļi lahingu mälestuseks avatud kivile ning võttis osa paraadist. Ühtlasi külastas Luik Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud sõjamuuseumi soomusrongi number 7 Wabadus, mis on võidupüha puhul Lätis külastamiseks avatud.

Läti võidupüha üritustest võtsid osa ka president Kersti Kaljulaid ning Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

22. juunil 1919 lõi Skangali mõisa juures Lätis, Kalevlaste malev tagasi Landesveeri. Sellega võtsid kalevlased Landesveerilt võimaluse tungida Kuperjanovi partisanide ja soomusrongide selja taha.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59478

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee