Sa oled siin

Kaitseminister Pevkur tänas missioonidel osalenud kaitseväelasi

27. Juuli 2022 - 17:12
Kaitseminister Hanno Pevkur andis missioonidel ning operatsioonidel käinud Eesti kaitseväelastele medalid nende teenistuse eest.
Kaitseminister Hanno Pevkur andis missioonidel ning operatsioonidel käinud Eesti kaitseväelastele medalid nende teenistuse eest.

Täna, 27. juulil andis kaitseminister Hanno Pevkur missioonidel ning operatsioonidel käinud 68 Eesti kaitseväelasele medalid nende teenistuse eest.

„Eesti on osalenud NATO, Euroopa Liidu, ÜRO, aga ka liitlaste ja nende koalitsioonide välismissioonidel ning -operatsioonidel juba 27 aastat. Tuhanded kaitseväelased ja kaitseliitlased on saanud ja toonud koju hindamatuid kogemusi. Ja mis peamine – Eesti võitlejate professionaalsus ning pühendumus on alati pälvinud kiidusõnu,“ lausus Pevkur tseremoonial.

Pevkuri sõnul võttis julgeolekuolukord väga halva pöörde 24. veebruaril, mistõttu on kriitiliselt oluline koos liitlastega keskenduda rohkem kui kunagi varem NATO kollektiivkaitsele.

„Eesti pole olnud kunagi varem nii hästi kaitstud, kuid samas pole ka oht idast kunagi nii terav olnud. Me peame kõvasti pingutama, arvestama Ukraina õppetundidega ning kandma sealsed kogemused üle meie oludesse, tugevdamaks Eesti kaitsevõimet. Meie siin teame, et iga okas loeb ja teie tagasitulek lisab Eesti kaitsekihti päris kõvasti okkaid. Jätkake sama moodi, professionaalselt ja pühendunult oma teenistust kodumaal,“ lisas ta.

Kaitseminister tänas ka kaitseväelaste perekondi ja lähedasi, kelle tugi omab hindamatut väärtust. „Kuigi ma usun, et ka teil on väga hea meel kodus tagasi olla, on suurim heameel teie koju naasmise üle teie lähedastel, kes on teid pikka aega igatsenud ja oodanud. Nautige allesjäänud Eestimaa suve ning pidage alati uhkusega meeles, et olete kodust kaugel seisnud Eesti rahva ja riigi vabaduse eest“, ütles Pevkur lõpetuseks missioonilt naasnutele.

Kaitseminister Pevkur andis medalid kaitseväelastele teenistuse eest operatsioonidel ja missioonidel Malis (Barkhane, ÜRO rahuvalvemissioon MINUSMA ja Euroopa Liidu sõjaline väljaõppemissioon EUTM), Iraagis (NATO väljaõppemissioon NMI, Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvaheline sõjaline operatsioon Inherent Resolve), Liibanonis (ÜRO rahuvalvemissioon UNTSO), Iisraelis (ÜRO rahuvalvemissioon UNTSO), Itaalias (Euroopa Liidu sõjaline missioon EUNAVFOR MED) ja Mosambiigis (Euroopa Liidu sõjaline väljaõppemissioon EUTM).

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/61332

Lisainfo: [email protected]