Sa oled siin

Kaitseminister Pevkur: USA kohalolek Eestis on oluline osa heidutusest

7. Veebruar 2023 - 12:37

Kaitseminister Hanno Pevkur arutas täna kohtumisel uue Eestisse määratud USA suursaadiku George P. Kentiga kahepoolset Eesti-USA kaitsekoostööd, NATO idatiiva kaitsevõime tugevdamist ja jätkuvat sõjalist abi Ukrainale.

„USA on Eestile võtmetähtsusega liitlane, kes on kaitsevaldkonnas olnud tugev liider nii NATO idatiiva tugevdamisel kui Ukrainale sõjalise abi koordineerimisel. USA HIMARSi mitmikraketiheitjate üksus ja sellega kaasnev väljaõpe meie tulevasele HIMARSi-üksusele on oluline panus meie julgeoleku tagamiseks,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

„Samuti on USA otsene rahaline julgeolekuabi võimaldanud meil planeeritust kiiremini oma iseseisvat kaitse­võimet tugevdada ja riigikaitse arengukavast tulenevaid võime-eesmärke saavutada. Ja loomulikult on mul hea meel, et ka USA diplomaatiline kohalolek Eestis on taas suursaadiku tasandil esindatud,“ ütles kaitseminister Pevkur.

Eestisse määratud suursaadik George P. Kent on staažikas diplomaat, kes on varasemalt olnud lähetuses Usbekistanis, Poolas ning kahel korral Tais ja Kiievis.

Lisainfo: [email protected]

Fotod