Sa oled siin

Kaitseminister tänas silmapaistvaid riigikaitsesse panustajaid

27. November 2019 - 4:55
 Kaitseminister tänas silmapaistvaid riigikaitsesse panustajaid
Kaitseminister tänas silmapaistvaid riigikaitsesse panustajaid


Kaitseminister Jüri Luik andis Vabadussõja alguse aastapäevale pühendatud aktusel Lauluväljaku Klaassaalis üle teenetemärgid riigikaitsesse silmapaistvalt panustanud inimestele.

Kaitseminister Luik märkis oma kõnes, et Eesti riigikaitse jaoks on käesolev aasta olnud väga töine ja ühtlaselt tõsiseid väljakutseid pakkuv.

„Lubage mul teid kõiki siiralt tänada teie teenistuse ja teenete eest. Ma väga loodan, et see tänutunne ja kolleegide austus annab head hoogu, et riigikaitset tublisti edasi viia ja toetada,“ ütles Luik.

70 tunnustatu seas oli mitmeid riigikaitseõpetuse edendamisse panustajaid, nii õppejõude kui riigikaitseõpetajaid. Kõrgeima autasu, Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristi sai Reelika Semjonov uue riigikaitse õpiku koostamise ning riigikaitseõpetuse üheks populaarseimaks valikaineks muutmise eest.

„Umbes 80 protsenti gümnaasiumidest ja 70 protsenti kutseõppeasutustest – seal on võimalik saada riigikaitseõpet. Need numbrid ei ole tulnud iseenesest. Selle taga on aastatepikkune ja järjekindel töö,“ ütles kaitseminister Luik.

III klassi teeneteristi pälvisid neli inimest, neist üks Olavi Jänes pikaajalise silmapaistva panuse eest Balti Kaitsekolledži arendamisel ning sõjaõiguse õpetamise edendamisel.

Kuldrinnamärgiga avaldas minister kiitust riigikaitseõpetajatele veebel Meelis Pormannile, vanemveebel Ando Lavritsale, nooremleitnant Janno Isatile ning Viktor Nõmmile.

Olulist tähelepanu pöörati seekord ka meditsiinitöötajatele, tänu kellele on arenenud sõja- ja katastroofimeditsiin ning taastusravi saanud vigastada saanud kaitseväelased.

III klassi teeneteristi pälvis Raul Adlas olulise panuse eest sõja- ja katastroofimeditsiinialase koolitussüsteemi arendamisse.

Kuldrinnamärgiga tänas minister eeskujuliku teenistuse eest Seli tervisekeskuses Ly Rahulat, Kaja Riisi ning Margit Rütmanni.

Mare Hendriksonile, Martin Erstule, Kaimo Vahtrale ning Hellat Rumvoltile määras kaitseminister hõberinnamärgi Kaitseliidu noorteorganisatsioonidesse panustamise eest.

Tänu osaliseks said veel mitmed oma tegevusega silmapaistvad kaitseväelased, vabatahtlikud riigikaitsjad ning riigikaitselise taristu arendajad.

Kaitseministeeriumi teeneteristi pälvivad inimesed, kes on Eesti kaitset isikliku märkimisväärse panusega edasi viinud.

Vaata fotosid tseremooniast: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59703

Vaata täisnimekirja teenetemärgi saanutest: http://www.kaitseministeerium.ee/et/uudised/kaitseminister-tanas-silmapa...

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee