Sa oled siin

Kaitseminister tunnustas riigikaitsesse panustajaid

30. November 2023 - 18:54

Kaitseminister Hanno Pevkur tunnustas kaitseministeeriumi teenetemärgiga üle 200 inimest ja organisatsiooni, kes panustanud riigikaitsesse ja Ukraina toetamisse sõjas Venemaaga.

„Iga tänane äramärgitu on jätnud viimase aasta jooksul oma märkimisväärse pintslitõmbe Eesti riigikaitse arengusse. Sügav kummardus ja tänu kõigile selle eest. Nii neile, kes teevad seda elukutselistena, aga ka eriti neile, kes teevad seda omast vabast tahtest ja abistavad ka näiteks Ukrainat ning ukrainlasi teel võidule,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.

Kõrgeima tunnustuse, ministeeriumi II klassi teeneteristi pälvisid NATO luure ja julgeoleku abipeasekretär David Cattler suurepäraste saavutuste eest NATO luuretegevuse arendamisel, kaitsekoostöö arendamise eest Saksamaa Liitvabariigi kaitseministeeriumi kantsler Benedikt Bernhard Sebastian Zimmer, Hispaania kaitseminister Maria Margarita Robles Fernández ja Poola kaitseminister Mariusz Błaszczak. Lisaks Celeste Wallander, USA abikaitseminister rahvusvahelistes julgeolekuküsimustes, Eesti ja Balti regiooni julgeoleku tugevdamise ning Eesti ja USA strateegilise kaitsekoostöö arendamise eest.

Samuti pälvis II klassi teeneteristi riigi kaitseinvesteeringute keskuse üldosakonna juhataja Katri Raudsepp panuse eest Eesti hankesüsteemide tugevdamisel ning Kalle Kirss, kes on mänginud suurt rolli NATO tugevdatud kaitsehoiakute kujundamisel ja kaitseplaanide heakskiitmisel NATO Madridi ja Vilniuse tippkohtumisel. Samuti pälvis II klassi teeneteristi pikaajalise teenistuse ning silmapaistva panuse eest Kaitseväe luurekeskuse edasiarendamisel endine luurekeskuse ülem kolonel Margo Grosberg.

Teenetemärkide ja tänukirjadega tunnustas kaitseminister inimesi veel eeskujuliku töö eest Ukraina toetamisel ja riigikaitse ning liitlassuhete tugevdamisel.

Vaata täisnimekirja SIIT.

Fotod

Lisainfo: [email protected]