Sa oled siin

Kaitsetahte arendamise valdkonna toetuste voor tõi läbiaegade suurima taotluste arvu

6. Detsember 2023 - 16:41
Sõdurid õppusel.
Sõdurid õppusel.

Lõppenud kaitsetahte arendamise valdkonna 2024. aasta riigieelarveliste toetuste esimene voor tõi taotlused 33 äriühingult ja vabaühenduselt. Taotlusi esitati kogusummas ligi 585 000 eurot, mille eest plaanitakse 2024. aastal läbi viia kaitseministeeriumi kaitsetahte arendamise valdkonna põhitegevusi toetavaid tegevusi ja projekte. See on seni suurim taotluste arv ja riigieelarveliste toetuste kogusumma.  

„Meie jaoks on oluline, et Eesti elanike kaitsetahte arendamise juures oleks selge roll ka kohalikel äriühingutel ja vabaühendustel. Soovime olla neile heaks koostööpartneriks, et jõuda nende tegevuste ja projektide toetamisega senisest rohkemate Eesti elanikeni,“ ütles kaitseministeeriumi kaitsetahte nõunik Markus Rosin. Kokku esitati 2024. aasta esimesse taotlusvooru 33 riigieelarvelise toetuse taotlust, mida on 32% enam kui 2023. aasta taotlusvoorus. Uusi riigieelarvelise toetuse taotlejaid on konkursil 17 ning nad moodustavad toetuse taotlejate koguarvust 51%, näidates ühtlasi äriühingute ja vabaühenduste huvi arvestatavat kasvu riigikaitseliste tegevuste toetamisele.

Kaitsetahte arendamise valdkonna tegevus- ja projektitoetuste eesmärkideks on muuhulgas toetada noorte huvi kasvatamist ajateenistuse vastu; tõsta ettevõtete ja tööandjate teadlikkust riigikaitsest ning suurenda informeeritust ühiskonnas kuidas riigikaitsesse panustada. Kaitseministeerium on valmis 2024. aastal kaitsetahte arendamise valdkonnas riigieelarvelist toetust taotlevaid äriühinguid ja vabaühendusi toetama ligi 135 000 euroga. Otsused esimese hindamisvooruga töösse minevate kaitsetahte arendamise valdkonna projektide ja tegevuste osas tehakse 2023. aasta lõpuks.                         

Kaitsetahte arendamise osakond on 2023. aasta alguses loodud kaitseministeeriumi osakond, mille ülesanne on koordineerida ja arendada kaitsetahte arendamise alast tegevust nii kaitseministeeriumi valitsemisalas, koostöös riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste partneritega. Lisaks korraldab kaitsetahte arendamise osakond valitsemisala eelarvest äriühingutele ja vabaühendustele kasutamiseks määratud kaitsetahte alaste toetuste jaotamist ja järelevalvet.

Lisainfo: [email protected]