Sa oled siin

Kantsler Prikk andis Ühendkuningriigi liitlassõduritele teenistusmedalid

5. Märts 2020 - 12:27
Kantsler Prikk andis Ühendkuningriigi liitlassõduritele teenistusmedalid.
Kantsler Prikk andis Ühendkuningriigi liitlassõduritele teenistusmedalid.

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk tänas medalitseremoonial Eestis teenivaid briti kontingendi liitlassõdureid, kes saabusid Tapale mullu sügisel toimunud õppuse Tractable raames.

Kantsler Prikk tänas sõdureid nende pühendumuse eest panustada regiooni turvalisuse tagamisse. „Olete näidanud suutlikkust operatiivselt liikuda ning võimet tugevdada liitlaste lahingugruppi Eestis kiiresti ja mastaapselt,“ lausus Prikk.

Prikk sõnas, et sõduritele antud medalitele kirjutatud sõnum „NATO kaitsel“ märgib liitlassõdurite siinoleku olulisust. „Siin teenides olete seisnud meie ühiste väärtuste eest ning näidanud valmisolekut vajadusel kaitsta NATO territooriumi. Hindame seda väga kõrgelt,“ ütles Prikk.

Ta märkis, et oktoobris ja novembris 26 päeva jooksul Eestisse nii meritsi kui ka õhu-, raud- ja maanteid mööda jõudnud kuninganna husaaride üksus (Queen’s Royal Hussars) andis väärtuslikke õppetunde nii Eestile kui Ühendkuningriigile.

Liitlaste lahingugrupp Eestis kindlustab NATO heidutus- ja kaitsehoiakut alates 2017. aasta kevadest. Lisaks brittidele aitavad regiooni julgeolekut Eestis tagada prantslased, taanlased ning belglased.

Fotod tseremooniast: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59822

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee