Sa oled siin

Kantsler Prikk Malis: rahvusvahelise kogukonna panus on oluline

21. Jaanuar 2020 - 9:29
Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk kohtumas Mali Vabariigi presidendi Ibrahim Boubacar Keïtaga, et arutada Pau tippkohtumise tulemusi. (Prantsuse relvajõudude ministeeriumi foto)
Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk kohtumas Mali Vabariigi presidendi Ibrahim Boubacar Keïtaga, et arutada Pau tippkohtumise tulemusi. (Prantsuse relvajõudude ministeeriumi foto)

Hetkel Malis visiidil viibiv kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk ütles, et rahvusvahelise kogukonna panus terrorismivastases võitluses Saheli piirkonnas on jätkuvalt oluline.

„Eesti on rahvusvahelise kogukonna aktiivne liige ja osaledes rahvusvahelistes operatsioonides aitame kaasa julgeoleku ja stabiilsuse tagamisele ning terrorismi vastu võitlemisele, mis omakorda aitab tagada meie julgeolekut Euroopas,” märkis Prikk. Kohtumisel Mali Vabariigi presidendi Ibrahim Boubakar Keita'ga rõhutas Prikk, et Mali valitsus pühenduks täielikult poliitilise lahenduse leidmisele, millele vajaliku aluse seab rahvusvahelise koalitsiooni pingutus julgeoleku tagamisel.

Kantsler Prikk viibib sel nädalal Malis, et kohtuda koos Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly´, Rootsi kaitseminister Peter Hultqvisti ja Portugali kaitseminister João Gomes Cravinhoga Mali Vabariigi presidendi, kaitseminister kindral Ibrahima Dahirou Dembele ja erinevate sõjaliste operatsioonide ning ÜRO ja Euroopa Liidu esindajatega piirkonnas. Samuti kohtub kantsler Prikk Malis teenivate Eesti kaitseväelastega ja saab ülevaate nende teenistusest.

Prikk rõhutas Malis Eesti panuse kaalukust. „Riigikogu on andnud mandaadi Eesti kaitseväelaste kohaoleku suurendamiseks Malis sel aastal operatsioonil Barkhane. Selle raames jätkab Eesti mehhaniseeritud jalaväerühmaga teenistust Prantsuse baasis Gaos ning alustab osalust eriväelaste sihtüksus Takuba tegevuses,“ lisas Prikk.

Kokku osaleb Eesti Prantsusmaa juhitaval operatsioonil „Barkhane“ Malis 2020. aastal kuni 95 Eesti kaitseväelasega, kuni 20 kaitseväelasega osaleb Eesti ka ÜRO missioonil MINUSMA ja Euroopa Liidu väljaõppemissioonil EUTM Mali. Missioonide koosseisus on ligi paarkümmend Euroopa riiki.

Vaata galeriid: www.flickr.com/photos/kaitseministeerium_mod_estonia/albums/721577127662...

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee