Sa oled siin

Kantsler Prikk tänas USA kindralmajorit silmapaistva koostöö eest

21. Juuni 2019 - 6:21
Kantsler Prikk tänas USA kindralmajorit silmapaistva koostöö eest
Kantsler Prikk tänas USA kindralmajorit silmapaistva koostöö eest

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk tänas Ameerika Ühendriikide Marylandi Rahvuskaardi kindralmajor Linda L. Singhi Kaitseministeeriumi II klassi teenetemärgiga suurepärase panuse eest kahe riigi vahelise kaitsekoostöö arendamisse.

Kantsler Priki sõnul on kindralmajor Singh andnud olulise sisulise panuse Eesti ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostöö arendamiseks.

“Viimased neli aastat on kindralmajor Singh panustanud palju isiklikku aega ja energiat Eesti ja Marylandi partnerluse tugevdamisse ning aidanud leida täiendavaid koostöökohti läbi Marylandi partnerlusprogrammi,” ütles Prikk.

Ta märkis, et Marylandi Rahvuskaardi üksused on aidanud tagada USA sõjalise kohaloleku Eestis olulistel hetkedel ja viinud koostöös Kaitseväe ning Kaitseliiduga läbi mitmeid esmakordseid õppuseid, näiteks A-10 lennukite maandumise maanteel või küberõppuse Baltic Jungle.

„Eesti ja Ühendriikide küberkoostöös ongi üks meie tähtsamaid koostööpartnereid just Marylandi osariik ja Rahvuskaart,” lausus Prikk.

Eesti ja Marylandi Rahvuskaardi partnerlusprogrammile pandi alus 1993. aastal.

Programmi eesmärk oli üheksakümnendatel Ühendriikides osariigipõhiselt üles ehitatud rahvuskaardi tsiviil-militaar struktuuri ära kasutades moodustada riiklikust tasemest allpool reaalseid ja igapäevaseid koostööprogramme ning -suhteid USA osariikide partnerriikidega, et aidata kaasa stabiilsuse kasvule.

Nelja aasta eest alustasid Eesti ja USA reservväelaste vahetusprogrammi, et tutvuda teineteise oskuste ja kogemustega, näiteks lennu- ja relvaohutuses, meditsiinis, küberkaitses ja instruktorite koolitamises.

Kaitseliit on osalenud reservväelaste vahetuses, koostööd on tehtud meditsiini ja ohutushoiu vallas, jalaväe väljaõppes, infohalduse alal, kaplaniteenistuses ja Kaitseliidu kooliga.

Tänaseks on sellest välja kasvanud korrapärane vahetusprogramm, milles on Marylandi rahvuskaardi liikmetel oluline roll.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee