Sa oled siin

Kantsler Prikk: tänase päeva sõnum peab kõlama üle Eesti

23. Aprill 2019 - 15:58
Kantsler Prikk: tänase päeva sõnum peab kõlama üle Eesti
Kantsler Prikk: tänase päeva sõnum peab kõlama üle Eesti

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk kutsus täna oma veteranipäeva mälestusteenistusel Tori kirikus peetud kõnes inimesi üles olema nii mõtetes kui tegudes toeks meestele ja naistele, kes meie riigi ja rahva vabaduse eest on pidanud relv käes seisma.

„Juba seitsmendat korda on sel päeval ka ühiskonnas tuntavam ja tajutavam mõõde – veteranipäevast on kujunenud austav ja ühendav traditsioon,“ ütles Prikk.

Ta märkis, et tänase päeva sõnum peab kõlama üle terve Eesti.  „See on sõnum sellest, et meie sõjamehed, meie veteranid – olgu vanad või noored, olgu sõdurid, allohvitserid või ohvitserid, on meie rahva au ja tunnustust väärt,“ sõnas Prikk.

Kantsleri sõnul on veteranipäev hea võimalus tunnustada neid, kes on võtnud kuulda oma kutsumust ning ohte trotsides Eesti julgeolekusse ja läbi selle ka meie elu üldisesse edenemisesse suure panuse on andnud.

Ta lisas, et suur osa Eesti ajaloost on sõdade lugu ning meie sõjamehi on võidelnud nii sini-must-valge kui ka võõraste värvide all, kandes võõrast vormi – selge on aga see, et hinges ja südames on nad kõik kandnud kodu ja isamaad.

Järgmisel aastalt täitub 25 aastat Eesti kaitseväelaste esimesest osalemisest välisoperatsioonidel. Tänaseks ületab missioonidel osalenute arv kolme tuhandet.

Prikk rõhutas, et me ei pea mitte varjus hoidma neid, kes meie vabaduse eest on jätnud elu ja tervise, ega ka neid, kes seisavad täna meie riigi ja rahva väärtuste ning huvide kaitsel väljaspool riigipiire. „Nende meeste ja naiste teened meie riigi ees väärivad tähelepanu ja siirast tänu,“ lausus kantsler. 

Kantsler Kristjan Prikk osales täna ka Paldiski linnakus tseremoonial välisoperatsioonidel langenud ja hukkunud sõdurite mälestamiseks ning asetas pärja Afganistanis langenud Eesti sõdurite mälestusmärgile.

Fotod

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee