Sa oled siin

Kantsler Prikk tunnustas missioonil käinud Eesti kaitseväelasi

17. Juuni 2019 - 17:35
Kantsler Prikk tunnustas missioonil käinud Eesti kaitseväelasi
Kantsler Prikk tunnustas missioonil käinud Eesti kaitseväelasi

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk tänas viies missioonipiirkonnas kuuel erineval sõjalisel operatsioonil teeninud Eesti kaitseväelasi medalitega.
Kantsler Priki sõnul on Eestil kindel arusaam, miks oleme väljas erinevates kriisikolletes – see on küsimus vastutusest ja jagatud väärtustest ehk kuulumisest ühtsesse julgeolekuruumi.

„Me oleme olnud kohal ja osalenud sõjas seal, kus on tarvis, et tagada rahu ja stabiilsus,“ lausus Prikk.

Kantsler märkis, et Eesti jaoks on tähtis koos oma liitlaste ja sõpradega anda endast parim, et Afganistanis, Iraagis, Malis, Süürias ja Vahemere piirkonnas elavate inimeste homne oleks helgem ja inimväärsem ning Eesti inimeste turvalisus ja julgeolek oleks paremini hoitud.

Ta lisas, et Eesti kaitseväelaste professionaalsust, distsiplineeritust ja üldist positiivset hoiakut tunnustavad kõik, kes nendega koostööd on teinud.

„Ma siiralt loodan, et need praktilised kogemused, mida te olete oma töös ja teenistuses kogunud,  saavad õigesti ja väärikalt rakendatud iseseisva kaitsevõime edasiarendamisel,“ ütles kantsler.

Prikk tunnustas ka kaitseväelaste pereliikmeid ja lähedasi. „Ilma kindla koduse toeta ja teadmiseta, et perega on kõik korras, oleks pikaajaline äraolek väga närvesööv ja kurnav,“ ütles ta.

Eesti on rahvusvahelistel operatsioonidel osalenud alates 1995. aastast. Hetkel osalevad Eesti kaitseväelased üheksal missioonil, suurima kontingendiga on Eesti esindatud Prantsusmaa juhitaval missioonil Barkhane Malis. 

Fotod

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee