Sa oled siin

Kuni 27. maini on võimalik esitada „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustust väärivaid ettevõtteid ja organisatsioone.

7. Mai 2024 - 10:10
„Riigikaitsjate toetaja“ tunnustust
„Riigikaitsjate toetaja“ tunnustust

Kuni 27. maini on võimalik esitada „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustust väärivaid ettevõtteid ja organisatsioone.

Kaitseministeerium tunnustab sel aastal teist korda riigikaitsjaid toetavaid ettevõtteid, tööandjaid ja organisatsioone, kes annavad silmapaistva panuse riigikaitsesse ja toetavad reservväelaste osalemist õppekogunemistel nagu sel nädalal alanud Kevadtorm.

„Riigikaitsjate toetaja“ tunnustust väärivaid ettevõtteid ja organisatsioone on võimalik kõigil esitada kuni 27. maini.

Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul teadvustavad ettevõtjad ja tööandjad oma rolli riigikaitses järjest rohkem. „Uuringute põhjal mõjutab reservväelaste osalemist õppekogunemistel eelkõige just sissetuleku säilitamine. Silmapaistvaid näiteid ettevõtjate kaasamisest riigikaitsesse on aga veelgi, näiteks panid sajad ettevõtted õla alla õppuse Ussisõnad toimumisele, mitmed ettevõtted pakuvad reservväelaste nädala raames riigikaitsjatele soodustusi ja toovad turule digilaigus tooteid. Ministeeriumi tunnustus riigikaitsjaid toetavatele ettevõtetele on võimalus öelda aitäh ja tänada neid panuse eest Eesti riigikaitse tugevdamisesse,“ ütles kaitseminister.

„Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus ja märgis on mõeldud ettevõtetele, asutustele ja teistele juriidilistele isikutele, kes toetavad riigikaitsjaid säilitades nende sissetuleku õppekogunemiste ajal või toetavad riigikaitsjaid muudel viisidel pakkudes soodustusi, toetades veterane või väärtustades reservväelaste kogemusi tööle värbamisel. Tunnustamiseks on võimalik kandidaate esitada kõigil tuues välja, kuidas ettevõte või organisatsioon riigikaitsjaid toetab.

Sellel aastal antakse tunnustusi välja esmakordselt kolmes kategoorias. Lisaks pronks-, hõbe- ja kuldtasemele annab kaitseministeerium välja ka kolm eritunnustust erilise ja unikaalse panuse eest. „Soovime sellega tuua paremini esile neid ettevõtteid, kes on astunud eraldi sammu ja andnud oma lisapanuse näiteks reservväelaste nädalasse ja aitavad seega suurendada laiemat reservväelaste väärtustamist ühiskonnas,“ lisas Pevkur, kelle sõnul on oluline, et riigikaitsjad sh reservväelased, tegevväelased, kaitseliitlased, ajateenijad ja veteranid, aga ka laiem osa ühiskonnast saaksid ise välja tuua, millised ettevõtted või organisatsioonid nende hinnangul kõige rohkem tunnustamist väärivad.

„Riigikaitsjate toetaja“ tunnustamisüritus Vabariigi president Alar Karise, kaitseminister Hanno Pevkuri, kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi ja Kaitseliidu ülema kindralmajor Ilmar Tamme osavõtul leiab aset Lillepaviljonis 18. juunil.

Kandidaate on võimalik esitada siin.