Sa oled siin

Liitlaste treeninglennud Eesti õhuruumis jätkuvad

22. August 2018 - 17:30
Liitlaste treeninglennud Eesti õhuruumis jätkuvad
Liitlaste treeninglennud Eesti õhuruumis jätkuvad

Kaitseminister Jüri Luik otsustas alates järgmise nädala algusest, 27. augustist taastada Eesti õhuruumis olevad väljaõppealad liitlaste treeninglendude teostamiseks.

„Eesti julgeoleku tagamiseks on vajalik meie õhuruumis läbi viia NATO õhuturbe missiooni täies mahus, mille osaks on ka erinevate õhuturbega seotud lahingharjutuste tegemine,“ lausus kaitseminister Jüri Luik. Ministri sõnul on vaid nii kindlus, et siin viibivad üksused on piisavas valmiduses meie õhuruumi turvalisuse tagamiseks.

„Konkreetse juhtumi uurimine on hetkel pooleli ja seda ei ole võimalik praegu täpsemalt kommenteerida, aga hetkel ei ole ühtki alust arvata, et juhtum oli tingitud õhuharjutusalade kasutuskorrast. Samuti ei olnud juhtumi käigus ohtu tsiviillennundusele,“ lisas Luik.

7. augustil Eesti õhuruumis eksikombel Hispaania hävitaja poolt välja lastud lahinguraketiga seotud asjaolude väljauurimiseks on Hispaania algatanud omapoolse uurimise. Eesti Kaitseväe poolt tegelevad intsidendi uurimisega Õhuväe staabi lennuohutusspetsialistid. Kaitseministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lennundusohutuse ekspertide töörühm vaatab igaks juhuks üle õhuharjutusalade loomisega seotud protseduurid ja tingimused, kuigi hiljutine olukord ei olnud tingitud kehtivast korrast. 

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee