Sa oled siin

Luik arutas Mali presidendi ja sõjaliste missioonide juhtidega olukorda Põhja-Aafrikas

10. Märts 2020 - 11:08
Luik arutas Mali presidendi ja sõjaliste missioonide juhtidega olukorda Põhja-Aafrikas
Luik arutas Mali presidendi ja sõjaliste missioonide juhtidega olukorda Põhja-Aafrikas

Kaitseminister Jüri Luik kohtus eile Bamakos Mali Vabariigi presidendi Ibrahim Boubakar Keita ning ÜRO rahuvalvemissiooni MINUSMA, Euroopa Liidu väljaõppemissiooni EUTM Mali ja prantslaste juhitava operatsiooni Barkhane juhtkondadega, et arutada kujunenud julgeoleku- ja humanitaarolukorda Malis ning piirkonna riikides ja peagi tegevust alustava sihtüksusega Takuba seonduvaid küsimusi.

Eesti on esimene riik, kes võttis vastu prantslaste kutse saata operatsiooni Barkhane ja Mali relvajõudude tugevdamiseks Malisse eriüksused, kelle ülesandeks on plaanitud eelkõige Mali kohalike üksuste taktikaline väljaõpe, nõustamine, abistamine ning Mali relvajõudude julgestamine ja toetamine operatsioonide läbiviimisel. Sihtüksus on plaanitud tegevust alustama selle aasta suvel.

„Senine ohutase Malis pole oluliselt muutunud, mida me aga viimasel ajal selgelt näeme on terroristide oskus ja suutlikkus viia läbi enesetapurünnakuid, mis vajavad kindlasti liitlaste tähelepanu ja ka meie tuge, et olukorraga toime tulla ja ohud kiirelt ning efektiivselt neutraliseerida. Siit tulenebki vajadus saata Malisse täiendavaid jõude, milleks Eesti rahvusvahelise kogukonna vastutustundliku liikmena ka valmis on,“ ütles kaitseminister Luik.

Eesti osaleb Malis kokku kolmel erineval operatsioonil. Ligi poolesaja kaitseväelasega panustab Eesti hetkel prantslaste juhitavasse Barkhane operatsiooni. Eesti kaitseväelastest staabiohvitserid ja instruktorid oalevad ÜRO rahuvalvemissioonil MINUSMA ja Euroopa Liidu väljaõppemissiooni EUTM Mali.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee