Sa oled siin

Luik ja Parly arutasid kaitsekoostöö tõhustamist

29. Oktoober 2019 - 16:23
Prantsuse relvajõudude minister Florence Parly ja Eesti kaitseminister Jüri Luik.
Prantsuse relvajõudude minister Florence Parly ja Eesti kaitseminister Jüri Luik.

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Prantsuse relvajõudude ministri Florence Parly´ga, et arutada liitlaste lahingugrupi, Balti riikide õhuturbe, küberkaitse ja ühiste sõjaliste operatsioonidega seotud küsimusi.

„Eesti jaoks on oluline, et prantslaste panus meie piirkonna julgeolekusse oleks järjepidev ja mitmekülgne. Nii brittidega kui ka prantslastega vaatame, kuidas erinevad võimeelemendid saaksid NATO kohalolekut siin veelgi tugevdada,“ ütles kaitseminister Luik.

Lisaks kaitsekoostööle arutasid kaitseministrid aasta lõpus Londonis aset leidva riigipeade kohtumise ja viimaste Süüria arengutega seotud küsimusi. Samuti kohtusid kaitseministrid hetkel Tapal teeniva Prantsuse üksusega ja said ülevaate nende teenistusest.

Täna pärastlõunal kohtub Prantsuse relvajõude minister Vabariigi president Kersti Kaljulaidiga ja teeb õhtul Tallinnas algaval julgeolekukonverentsil ABCD avaettekande.

Eestit seob Prantsusmaaga 25 aasta pikkune kaitsekoostöö, mõlema riigi üksused on õlg-õla kõrval teeninud Kesk-Aafrika Vabariigis ja Malis. Sel aastal panustab Prantsusmaa Tapal teenivasse NATO lahingugruppi ning teeb seda ka 2021. aastal. Samuti osalevad Prantsusmaa hävitajad regulaarselt NATO Balti riikide õhuturbemissioonil.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59640

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee